Теми статей
Обрати теми

Педагогічний працівник перейшов на посаду методиста: який посадовий оклад йому встановити

Редакція ББ
Відповідь на запитання

ПЕДАГОГІЧНИЙ ПРАЦІВНИК ПЕРЕЙШОВ НА ПОСАДУ МЕТОДИСТА: ЯКИЙ ПОСАДОВИЙ ОКЛАД ЙОМУ ВСТАНОВИТИ

 

Світлана МЕРЕНКОВА, провідний контролер-ревізор КРВ у м. Харкові

 

Педагогічний працівник, який перейшов на посаду методиста міського методичного кабінету, має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та звання «викладач-методист». Який посадовий оклад йому слід установити: як спеціалісту вищої категорії (у розмірі 1325,00 грн. станом на 1 квітня) чи як викладачу-методисту (у розмірі 1524,00 грн. станом на 1 квітня)?

(м. Харків)

 

Згідно з

п. 1.1 Положення про районний (міський) методичний кабінет (центр), затвердженого наказом Міносвіти від 08.12.2008 р. № 1119, (далі — Положення № 1119) районний (міський) методичний кабінет (центр) є науково-методичною установою, яка відповідно до чинного законодавства здійснює науково-методичне забезпечення системи загальної середньої та дошкільної освіти району, районів у містах, міста (без районного поділу), підвищення кваліфікації педагогічних працівників, що проводиться не рідше одного разу на п’ять років.

Відповідно до

п. 4.1 Положення № 1119 у штаті методкабінету (центру) можуть бути такі посади методистів:

— з дошкільної освіти;

— з початкової освіти;

— з навчальних дисциплін, у тому числі:

— з мов і літератур (української мови та літератури; іноземних мов; зарубіжної літератури; російської та інших мов національних меншин);

— з суспільствознавства (історії, правознавства);

— з естетичної культури;

— з математики;

— з природознавства (фізики, біології та хімії, географії й економіки);

— з технологій (трудового навчання і креслення; основ інформатики);

— із здоров’я і фізичної культури (основ здоров’я, фізичної культури, курсу «Захист Вітчизни»).

Можуть передбачатися також посади методистів з позашкільної освіти, корекційної освіти, психологічної служби, працівників обслуговуючого персоналу.

Напрями і зміст діяльності методистів та інших працівників методкабінету (центру) визначаються посадовими інструкціями та функціональними обов’язками залежно від їхньої освіти, кваліфікації та наявних штатних одиниць.

Оплата праці працівників методкабінету (центру) здійснюється відповідно до:

— Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.93 р. № 102

(далі — Інструкція № 102).

наказу Міносвіти «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 р. № 557 (далі — наказ № 557).

Схема тарифних розрядів посад методистів методичних установ затверджена

додатком 6 до наказу № 557.

 

Найменування посади

Тарифні розряди

Методист:

вищої категорії

12

першої категорії

11

другої категорії

10

без категорії*

8 — 9

 

* Фахівцям, які мають освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста або магістра, установлюється 9-й тарифний розряд. Фахівцям, які не мають освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, установлюється 8-й тарифний розряд.

 

Тарифні розряди встановлюються за наслідками атестації.

Атестація педагогічних працівників — це система заходів, спрямована на всебічне комплексне оцінювання їх педагогічної діяльності, за якою визначаються відповідність педагогічного працівника займаній посаді, рівень його кваліфікації, присвоюється кваліфікаційна категорія, педагогічне звання. Метою атестації є стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, росту їх професійної майстерності, розвитку творчої ініціативи, підвищення престижу й авторитету, забезпечення ефективності навчально-виховного процесу.

Атестація педагогічних працівників навчальних та інших закладів є обов’язковою.

Атестація педагогічних працівників проводиться відповідно до

Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міносвіти від 06.10.2010 р. № 930 (далі — Типове положення № 930).

Згідно з

п. 3.22 Типового положення № 930 за педагогічними працівниками, які переходять на посади методистів, зберігаються присвоєні попередньою атестацією кваліфікаційні категорії. Атестація таких працівників здійснюється, як правило, через рік після переходу на посаду методиста, але не пізніш як через два роки.

Що ж стосується присвоєного педагогічного звання «викладач-методист», то зазначимо, що відповідно до

п.п. 3 п. 13 Інструкції № 102 за методистами навчально-методичних, методичних кабінетів (центрів), інститутів підвищення кваліфікації (удосконалення) вчителів зберігається право на отримання підвищених посадових окладів, якщо в період роботи на посадах учителя, викладача, вихователя за результатами атестації їм було присвоєно відповідне звання.

За наявність педагогічного звання

«вчитель-методист», «викладач-методист» ставки заробітної плати і посадові оклади підвищуються на 15 % (п.п. «г» п. 24 Інструкції № 102).

Таким чином, посадовий оклад

педагогічного працівника, який перейшов на посаду методиста, має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання «викладач-методист», станом на 01.04.2011 р. буде становити 1523,75 грн. (1325,00 грн. + 1325,00 грн. х 15 %).
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі