Теми статей
Обрати теми

Установлення тарифного розряду керівнику гуртка загальноосвітнього навчального закладу

Редакція ББ
Відповідь на запитання

УСТАНОВЛЕННЯ ТАРИФНОГО РОЗРЯДУ КЕРІВНИКУ ГУРТКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

 

Світлана МЕРЕНКОВА, провідний державний фінансовий інспектор Харківської об’єднаної державної фінансової інспекції

 

Учителю праці загальноосвітньої школи за результатами атестації було встановлено вищу кваліфікаційну категорію (12-й тарифний розряд). У 2011 — 2012 навчальному році його педагогічне навантаження становить 18 годин (уроки праці) та 1 годину гурткової роботи (гурток крою та шиття).

За яким тарифним розрядом оплачується 1 година гурткової роботи, якщо такий педагогічний працівник як керівник гуртка атестацію ще не проходив?

(м. Канів)

 

Оплата праці педагогічних працівників установ та закладів освіти здійснюється відповідно до:

Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.93 р. № 102 (далі — Інструкція № 102);

наказу Міносвіти «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 р. № 557 (далі — наказ № 557).

Згідно з додатком 8 до наказу № 557 керівникам гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи встановлюється 8 — 10-й тарифні розряди (фахівцям, які не мають освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста встановлюється 7-й тарифний розряд).

При цьому, як передбачено абз. 4 додатка 8 до наказу № 557, тарифні розряди спеціалістам установлюються за результатами атестації.

Такі ж вимоги встановлені й абз. 3 п. 4 Інструкції № 102, в якому говориться, що ставки заробітної плати і посадові оклади педагогічних працівників встановлюються керівниками установ освіти при тарифікації за результатами атестації.

Наразі атестація педагогічних працівників здійснюється відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом МОН від 06.10.2010 р. № 930, з урахуванням змін, унесених наказом від 20.12.2011 р. № 147 (далі — Типове положення № 930).

Згідно з п. 1.5 цього Типового положення атестація педагогічних працівників навчальних та інших закладів є обов’язковою.

При цьому в разі суміщення працівниками педагогічних посад в одному навчальному закладі їх атестація здійснюється за кожною з посад (п. 3.18 Типового положення № 930).

Ще одним вагомим аргументом у цьому питанні є абз. 6 ст. 96 Кодексу законів про працю України від 10.12.71 р., де зазначається, що власник або уповноважений ним орган має право змінювати посадові оклади службовцям у межах затверджених у встановленому порядку мінімальних та максимальних розмірів окладів на відповідній посаді за результатами атестації.

Таким чином, учителю, який як керівник гуртка атестацію ще не проходив, 1 година гурткової роботи оплачуватиметься за мінімальним тарифним розрядом на цій посаді, тобто за 8-им тарифним розрядом.

Проте при цьому варто зауважити, що під час проходження першої атестації такому працівнику на посаді керівника гуртка може бути встановлено відразу 10-й тарифний розряд, оскільки Типовим положенням № 930 не передбачена послідовність у присвоєнні тарифних розрядів.

Відповідно до п. 4.11 Типового положення № 930 при встановленні працівнику тарифного розряду враховуються його освітній рівень, професійна компетентність, педагогічний досвід, результативність та якість роботи, інші дані, що характеризують його професійну діяльність.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі