ЧИ МОЖНА ПРОВОДИТИ КАПІТАЛЬНИЙ РЕМОНТ ПРИМІЩЕННЯ ЗА РАХУНОК НАДХОДЖЕНЬ БЮДЖЕТУ РОЗВИТКУ
Юлія КРОТ, економіст-аналітик Видавничого будинку «Фактор»
До бюджету розвитку селищного бюджету надходять кошти від сплати єдиного податку.
Чи можна спрямувати такі кошти на проведення капітального ремонту приміщення селищної ради?
(Харківська обл.)
Насамперед зазначимо, що перелік надходжень, які формують бюджет розвитку місцевих бюджетів, визначено у ч. 1 ст. 71 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI (далі — БКУ). Зокрема, згідно з п. 2 ч. 1 ст. 71 БКУ до таких надходжень належить і єдиний податок для суб’єктів малого підприємництва, що зараховується до бюджетів місцевого самоврядування.
Напрями використання коштів бюджету розвитку встановлено ч. 2 та 3 ст. 71 БКУ. Так, ч. 3 ст. 71 БКУ передбачено, що кошти бюджету розвитку місцевих бюджетів спрямовуються на здійснення таких капітальних видатків:
— соціально-економічний розвиток регіонів;
— виконання інвестиційних програм (проектів);
— будівництво, капітальний ремонт та реконструкцію об’єктів соціально-культурної сфери і житлово-комунального господарства;
— будівництво газопроводів і газифікацію населених пунктів;
— будівництво і придбання житла окремим категоріям громадян відповідно до законодавства;
— збереження та розвиток історико-культурних місць України та заповідників;
— будівництво та розвиток мережі метрополітенів;
— придбання вагонів для комунального електротранспорту;
— розвиток дорожнього господарства;
— придбання шкільних автобусів та автомобілів швидкої медичної допомоги;
— комп’ютеризацію та інформатизацію загальноосвітніх навчальних закладів;
— інші заходи, пов’язані з розширеним відтворенням.
Як бачимо, використання коштів бюджету розвитку на проведення капітального ремонту приміщень безпосередньо бюджетних установ (у тому числі й селищної ради) БКУ чітко не передбачено.
Але, як зазначив Мінфін у своєму листі від 21.09.2011 р. № 31-08420-06-25 (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2011, № 42, с. 4), фінансування капітальних видатків, пов’язаних з утриманням бюджетних установ (капітальний ремонт, придбання обладнання і предметів довгострокового користування), здійснюється саме за рахунок надходжень бюджету розвитку. Причому такі видатки слід планувати в кошторисі бюджетної установи за спеціальним фондом. За загальним фондом капітальні видатки не можуть бути заплановані.
Таким чином, селищна рада може використати кошти бюджету розвитку місцевого бюджету, які надійдуть на її спеціальний реєстраційний рахунок, для проведення капітального ремонту власного приміщення.
Також нагадаємо, що видатки спеціального фонду бюджету мають постійне призначення, тому можуть здійснюватися виключно в межах і за рахунок фактичних надходжень спеціального фонду.