КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Про внесення змін до Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ
Постанова від 08.02.2012 р. № 86
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 р. № 228, такі зміни:
в абзаці п’ятому пункту 2 слова «для вищих навчальних закладів I — IV рівня акредитації та наукових установ, що утримуються за рахунок бюджетних коштів (далі — вищі навчальні заклади та наукові установи)» замінити словами «для вищих навчальних закладів I — IV рівня акредитації та наукових установ, що утримуються за рахунок бюджетних коштів, а також закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу відповідно до Закону України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві» (далі — вищі навчальні заклади та наукові установи, заклади охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу)»;
у тексті Порядку слова «вищі навчальні заклади та наукові установи» в усіх відмінках замінити словами «вищі навчальні заклади та наукові установи, заклади охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу,» у відповідному відмінку.
Прем’єр-міністр України М. Азаров
КОМЕНТАР РЕДАКЦІЇ
У ЗВ’ЯЗКУ З РЕФОРМУВАННЯМ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ВНЕСЕНО ЗМІНИ
ДО ПОРЯДКУ СКЛАДАННЯ КОШТОРИСІВ
Основні шляхи реалізації пілотного проекту з реформування системи охорони здоров’я, що передбачає проведення протягом 2011 — 2014 років структурно-організаційної та функціональної перебудови системи медичного обслуговування в пілотних регіонах, визначені Законом України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві» від 07.07.2011 р. № 3612-VI (далі — Закон № 3612).
Як відомо, учасниками пілотного проекту є заклади охорони здоров’я незалежно від виду та типу, що здійснюють медичне обслуговування на території пілотних регіонів, а також центральний орган виконавчої влади у сфері охорони здоров’я, місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування пілотних регіонів.
На виконання вимог Закону № 3612 комунальні заклади охорони здоров’я в пілотних регіонах реорганізовано в комунальні некомерційні підприємства або комунальні некомерційні установи, основною метою яких є здійснення медичного обслуговування населення без мети отримання прибутку. Основні організаційні заходи щодо реорганізації мережі закладів охорони здоров’я в пілотних регіонах викладено в Методичних рекомендаціях щодо реалізації положень нової редакції Бюджетного кодексу України в частині фінансування первинної медико-санітарної допомоги (додаток до листа Мінфіну від 26.11.2010 р. № 31-19020-12-8/32633 // «Бюджетна бухгалтерія», 2011, № 9).
У зв’язку з цим починаючи з минулого року, а також у 2012 році було внесено необхідні зміни до нормативно-правових документів, спрямовані на забезпечення функціонування в пілотних регіонах центрів первинної медичної допомоги. Зокрема, документом, що коментується, внесено зміни до Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затверджених постановою КМУ від 28.02.2002 р. № 228 (далі — Порядок № 228), згідно з якими доповнено визначення помісячного плану використання бюджетних коштів (абз. 5 п. 2 цього Порядку), що являє собою помісячний розподіл бюджетних асигнувань, затверджених у кошторисі, за скороченою економічною класифікацією видатків бюджету, що регламентує протягом бюджетного періоду взяття бюджетних зобов’язань та здійснення платежів згідно із зазначеними зобов’язаннями.
При цьому якщо раніше необхідність складання цього документа стосувалася тільки вищих навчальних закладів I — IV рівнів акредитації та наукових установ, що утримуються за рахунок бюджетних коштів, то тепер ця вимога також поширюється й на заклади охорони здоров’я, які надають первинну медичну допомогу відповідно до Закону № 3612.
Нагадаємо, що скорочена економічна класифікація включає такі КЕКВ:
— «Оплата праці працівників бюджетних установ» (1110);
— «Нарахування на заробітну плату» (1120);
— «Медикаменти та перев’язувальні матеріали» (1132);
— «Продукти харчування» (1133);
— «Оплата комунальних послуг та енергоносіїв» (1160);
— «Поточні трансферти населенню» (1340).
Інші економічні категорії видатків відображаються загальною сумою за кодом 5000 «Інші видатки».
Як передбачено Порядком № 228 , помісячний план використання бюджетних коштів є невід’ємною частиною кошторису та затверджується разом із ним. Форми помісячного плану використання бюджетних коштів, а також Довідки про зміни до помісячного плану використання бюджетних коштів затверджено наказом Мінфіну «Про затвердження документів, що застосовуються в процесі виконання бюджету» від 28.01.2002 р. № 57. Ці форми може бути доповнено іншими показниками.
Крім того, слід мати на увазі, що вимоги, установлені Порядком № 228 щодо вищих навчальних закладів та наукових установ, завдяки внесеним змінам тепер також поширюються й на заклади охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу в межах пілотного проекту у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві.
Вікторія МАТВЄЄВА, економіст-аналітик