МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
ЩОДО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ШТАТНИХ РОЗПИСІВ
Лист від 30.11.2011 р. № 1/11-11184
На лист <…> щодо затвердження штатних розписів дошкільних навчальних закладів повідомляємо.
Відповідно до підпункту 71 п. 33 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 р. № 228 «Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ», штатні розписи бюджетних установ, що утримуються за рахунок бюджетів сіл, селищ, міст (у тому числі міст районного значення), затверджуються міськими, сільськими, селищними головами або керівниками відповідних структурних підрозділів виконавчих комітетів сільських, селищних, міських рад, до сфери управління яких віднесено бюджетну установу.
Заступник Міністра — керівник апарату П. Куліков
КОМЕНТАР РЕДАКЦІЇ
ХТО ПОВИНЕН ЗАТВЕРДЖУВАТИ ШТАТНІ РОЗПИСИ ДНЗ: ВІДПОВІДАЄ МОНМС
У листі, що коментується, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту надало відповідь на таке запитання дописувача нашої газети: «Згідно зі ст. 51 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою КМУ від 12.03.2003 р. № 305 та ст. 39 Закону про дошкільну освіту штатні розписи державних та комунальних дошкільних навчальних закладів затверджуються відповідним органом управління освітою на основі типових штатних нормативів дошкільних навчальних закладів, затверджених МОН за погодженням з Мінфіном.
Проте відділ освіти, незважаючи на кілька запитів профспілки, відмовляється затверджувати штатні розписи дошкільних навчальних закладів району, мотивуючи це тим, що такі заклади фінансуються сільськими радами. Чи відповідають такі дії чинному законодавству? Хто повинен затверджувати штатні розписи дошкільних навчальних закладів?»
Штатний розпис — це документ, в якому визначено перелік посад в установі (організації) із зазначенням їх кількості і розмірів посадових окладів.
Відповідно до ст. 39 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 р. № 2628-III штатні розписи державних і комунальних дошкільних навчальних закладів незалежно від підпорядкування і типу встановлюються відповідним органом управління освітою на основі Типових штатних нормативів дошкільних навчальних закладів, затверджених спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі освіти і науки за погодженням зі спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у галузі фінансів.
З 01.01.2011 р. набрали чинності Типові штатні нормативи дошкільних навчальних закладів, затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 04.11.2010 р. № 1055. Керівники дошкільних навчальних закладів повинні привести штатні розписи таких закладів у відповідність з цими Типовими штатними нормативами.
Зазначимо, що основні вимоги до затвердження штатних розписів викладено у Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затверджених постановою КМУ від 28.02.2002 р. № 228 (далі — Порядок № 228).
Згідно з п. 32 цього Порядку штатні розписи затверджуються керівником відповідної вищестоящої установи, за винятком зазначених у п. 33 цього Порядку.
Так, п.п. 71 п. 33 Порядку № 228 встановлено, що штатні розписи бюджетних установ, що утримуються за рахунок бюджетів сіл , селищ, міст (у тому числі міст районного значення), затверджуються міськими, сільськими, селищними головами або керівниками відповідних структурних підрозділів виконавчих комітетів сільських, селищних, міських рад, до сфери управління яких віднесено бюджетну установу. На це й звернуло увагу МОНМС у листі, що коментується.
Таким чином, штатний розпис дошкільного навчального закладу, який фінансується сільською радою, повинен затверджувати сільський голова або керівник відповідного управління освітою залежно від того, як це питання вирішено у відповідній сільській раді, яка фінансує навчальний заклад.
Нагадаємо також, що розпорядники бюджетних коштів свої витрати приводять у відповідність з бюджетними асигнуваннями та іншими показниками, що доведені лімітними довідками. Для цього чисельність працівників установи, що пропонується до затвердження за штатним розписом, повинна бути приведена у відповідність з визначеним фондом оплати праці, а інші витрати — у відповідність до інших встановлених асигнувань таким чином, щоб забезпечити виконання покладених на установу функцій.
Ольга ВІТКОВСЬКА, економіст-аналітик