Деякі питання оплати праці працівників протитуберкульозних закладів

Редакція ББ
Постанова від 20.03.2013 р. № 174

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

Деякі питання оплати праці працівників протитуберкульозних закладів

Постанова від 20.03.2013 р. № 174

 

Відповідно до статті 22 Закону України «Про протидію захворюванню на туберкульоз» Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Установити, що працівникам протитуберкульозних закладів, які надають медичну допомогу хворим на туберкульоз, працюють із живими збудниками туберкульозу чи матеріалами, що їх містять, здійснюють догляд за хворими на туберкульоз
та/або прибирання приміщень, у яких перебувають такі хворі, виплачується:

допомога на оздоровлення у розмірі посадового окладу під час надання основної щорічної відпустки (крім медичних та фармацевтичних працівників, яким така допомога виплачується згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 524 «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери»);

щорічна матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у розмірі до одного посадового окладу (ставки заробітної плати) на рік на підставі рішення керівника закладу, а керівникам закладів — за рішенням органу вищого рівня у межах наявних коштів на оплату праці.

2. Поширити дію Порядку виплати надбавки за вислугу років медичним та фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів охорони здоров’я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2009 р. № 1418, на категорії працівників, які визначені статтею 22
Закону України «Про протидію захворюванню на туберкульоз».

3. Ця постанова набирає чинності з 1 липня 2013 року.

 

Прем’єр-міністр України М. Азаров

 

КОМЕНТАР ФАХІВЦЯ МОЗ

СПЕЦІАЛЬНІ ВИПЛАТИ ПРАЦІВНИКАМ
 ПРОТИТУБЕРКУЛЬОЗНИХ ЗАКЛАДІВ

На виконання вимог Закону України «Про протидію захворюванню на туберкульоз» від 05.07.2001 р. 2586-III (далі — Закон № 2586) Кабміном прийнято постанову, що коментується, якою визначено порядок здійснення окремих виплат працівникам протитуберкульозних закладів. Цей документ набере чинності 01.07.2013 р.

 

Надбавка за вислугу років

Частиною 1 ст. 22 Закону № 2586 передбачено, що працівникам протитуберкульозних закладів, які надають медичну допомогу хворим на туберкульоз, працюють із живими збудниками туберкульозу чи матеріалами, що їх містять, здійснюють догляд за хворими на туберкульоз та/або прибирання приміщень, де перебувають такі хворі, установлюються:

— підвищені посадові оклади у зв’язку із шкідливими і важкими умовами праці;

надбавка за вислугу років та інші надбавки і доплати.

Перелік робіт, професій і посад, обіймання яких дає право на підвищені посадові оклади, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я.

Умови та розміри оплати праці працівників протитуберкульозних закладів визначаються КМУ.

Що стосується підвищення посадових окладів та встановлення надбавок, то нагадаємо: постановою КМУ «Про деякі заходи щодо підвищення престижності праці медичних працівників, які надають медичну допомогу хворим на туберкульоз» від 16.02.2011 р. № 123 (далі — постанова № 123) з 1 липня 2011 року медичним працівникам, які надають медичну допомогу хворим на туберкульоз установлено підвищення посадового окладу у зв’язку із шкідливими і важкими умовами праці та надбавку за тривалість безперервної роботи. На виконання норм цієї постанови спільним наказом Мінсоцполітики та МОЗ від 19.07.2011 р. № 284/424 унесено зміни до Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Мінпраці і МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519, у частині умов та порядку встановлення таких виплат.

Нагадаємо: із метою поширення дії постанови № 123 на молодших медичних сестер спеціалізованих протитуберкульозних закладів охорони здоров’я до неї було внесено відповідні зміни постановою КМУ від 10.05.2012 р. № 582.

Порядок надання молодшим медичним сестрам передбачених постановою № 123 виплат затверджено спільним наказом Мінсоцполітики та МОЗ «Про внесення змін до Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та закладів соціального захисту населення» від 13.02.2013 р. № 62/115, який набрав чинності з дня його опублікування та застосовується з 01.01.2013 р.

Отже, після офіційного опублікування зазначеного наказу фінансові служби спеціалізованих протитуберкульозних закладів охорони здоров’я повинні були розпочати нарахування молодшим медичним сестрам цих закладів передбачені наказом підвищені посадові оклади та надбавки за тривалість безперервної роботи, а також здійснити відповідний перерахунок їх заробітної плати за січень — лютий 2013 року.

Що стосується надбавки за вислугу років, то на сьогодні така надбавка виплачується тільки медичним і фармацевтичним працівникам згідно з Порядком виплати надбавки за вислугу років медичним та фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів охорони здоров’я, затвердженим постановою КМУ від 29.12.2009 р. № 1418 (далі — Порядок № 1418).

У зв’язку з цим постановою, що коментується, приписано поширити дію Порядку № 1418 на всі категорії працівників, зазначені у ст. 22 Закону № 2586.

Таким чином, молодшим медичним працівникам протитуберкульозних закладів з 01.07.2013 р. має бути встановлено надбавку за вислугу років у розмірі від 10 до 30 % посадового окладу залежно від стажу роботи (понад 3 роки — 10 %, понад 10 років — 20 %, понад 20 років — 30 %).

Матеріальна допомога

Частиною 2 ст. 22 Закону № 2586 передбачено, що працівники, указані в ч. 1 ст. 22 Закону № 2586, мають право на допомогу на оздоровлення в розмірі посадового окладу при наданні щорічної відпустки, а також на щорічну матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у розмірах та порядку, що встановлюються КМУ. Ця норма набрала чинності 01.01.2013 р., проте «запрацювати» вона могла тільки після прийняття відповідної постанови КМУ.

Із цією метою постановою, що коментується, установлено: працівникам протитуберкульозних закладів, які надають медичну допомогу хворим на туберкульоз, працюють із живими збудниками туберкульозу чи матеріалами, що їх містять, здійснюють догляд за хворими на туберкульоз та/або прибирання приміщень, де перебувають такі хворі, виплачуються:

1) допомога на оздоровлення в розмірі посадового окладу при наданні основної щорічної відпустки (крім медичних і фармацевтичних працівників, яким така допомога виплачується відповідно до постанови КМУ «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 11.05.2011 р. № 524).

Таким чином, професіоналам із вищою немедичною освітою, які допущені до медичної діяльності (біологи, бактеріологи, хіміки та ін.), а також молодшому медичному персоналу, прибиральникам приміщень, у яких перебувають хворі на туберкульоз, при виході в щорічну основну відпустку після 01.07.2013 р. має в обов’язковому порядку виплачуватися допомога на оздоровлення. Вона виплачується точно в розмірі посадового окладу, що діє на момент надання відпустки. Якщо працівник має право на підвищення посадового окладу, то допомога на оздоровлення виплачується в розмірі посадового окладу з урахуванням усіх підвищень (12 графа тарифікаційного списку). Допомога на оздоровлення виплачується згідно з наказом керівника на підставі заяви працівника, яку він подає разом із заявою про надання йому щорічної відпустки;

2) щорічна матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у розмірі до одного посадового окладу (ставки заробітної плати) на рік на підставі рішення керівника закладу, а керівникам закладів — за рішенням органу вищого рівня в межах наявних коштів на оплату праці.

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань не є обов’язковою виплатою. Виплата такої матдопомоги залежить від наявності коштів. Так, якщо фонду оплати праці, затвердженого в кошторисі, на виплату матеріальної допомоги недостатньо, то виплата матеріальної допомоги не може здійснюватися. Якщо коштів не вистачає на виплату матеріальної допомоги в розмірі посадового окладу, то така допомога може бути виплачена в розмірі меншому, ніж посадовий оклад.

Підставою для надання матеріальної допомоги є заява працівника та відповідний наказ керівника.

 

Анжела КУПЛіВАНЧУК,
заступник директора Департаменту —
начальник відділу нормування та оплати праці
 і роботи з місцевими бюджетами
 Департаменту економіки та ресурсного забезпечення

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі