Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Чи потрібно підписувати довідку про перевірку

Редакція ББ
Бюджетна бухгалтерія Серпень, 2013/№ 29
Друк
Відповідь на запитання

Чи потрібно підписувати довідку про перевірку

 

Костянтин НОВІКОВ, консультант

 

Прокуратурою в нашій організації була проведена перевірка із залученням фахівців Державної фінансової інспекції. За результатами перевірки було складено довідку, яка направлена до прокуратури.

Зі змістом довідки ні головного лікаря, ні головного бухгалтера ознайомлено не було. Працівник прокуратури пояснив: їх підписи потрібні лише на документі, який оформлюється після проведення ревізії.

Чи правильно це? Чи законна така довідка?

(Донецька обл.)

 

Залучення фахівців органів Державної фінансової інспекції України (далі — Держфінінспекція) як спеціалістів до перевірок, які проводяться органами прокуратури, внутрішніх справ і Служби безпеки України (далі — правоохоронні органи) регламентується Порядком взаємодії між органами державної контрольно-ревізійної служби та органами прокуратури, внутрішніх справ і Служби безпеки України, затвердженим спільним наказом ГоловКРУ, МВС, СБУ та Генпрокуратури від 19.10.2006 р. № 346/1025/685/53 (далі — Порядок № 346).

Зокрема, п. 3 цього Порядку передбачено, що працівники Держфінінспекції за зверненнями правоохоронних органів можуть брати участь у перевірках, що проводяться правоохоронними органами у підконтрольних установах з питань використання і збереження державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильності визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов’язань, стану і достовірності бухгалтерського обліку і фінансової звітності та на інших об’єктах контролю з питань використання і збереження фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, стану і достовірності бухгалтерського обліку і фінансової звітності, — як спеціалісти.

Слід звернути увагу на те, що у цьому випадку працівники Держфінінспекції залучаються саме до проведення перевірок, які проводяться правоохоронними органами, а не до проведення ревізій за їх зверненням.

Працівники органу Держфінінспекції направляються для участі в перевірках, що проводять правоохоронні органи, на підставі листа відповідного органу Держфінінспекції.

Залучення працівників органів Держфінінспекції як спеціалістів до участі в перевірках, що проводять правоохоронні органи, може здійснюватися на строк до 10 робочих днів, який за письмовим зверненням правоохоронного органу може бути подовжений службовою особою органу Держфінінспекції.

Під час перевірки спеціаліст органу Держфінінспекції використовує свої спеціальні знання і в межах компетенції надає консультації та відповіді на порушені запитання, при цьому фіксує факти порушення законодавства з питань використання і збереження фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильності визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов’язань, стану і достовірності бухгалтерського обліку і фінансової звітності, визначає розмір заподіяної матеріальної шкоди (збитків) та посадових (службових) осіб, внаслідок дій або бездіяльності яких допущено порушення законодавства та завдано матеріальну шкоду (збитки).

Відповідно до п.п. 3.1 п. 3 Порядку № 346 результати участі спеціаліста органу Держфінінспекції у перевірці оформляються довідкою, яка складається на чистому аркуші та підписується лише спеціалістом із зазначенням посади та назви органу, в якому він працює.

Довідка складається у двох примірниках, один з яких після підписання спеціалістом надсилається правоохоронному органу — ініціатору перевірки. Другий примірник довідки залишається у відповідному органі Держфінінспекції.

Виходячи з вищезазначеного необхідність ознайомлювати посадових осіб підприємства, установи або закладу, де проводилась перевірка, з її результатами, викладеними в довідці, а також залишати примірник цієї довідки посадовим особам підприємства, установи або закладу, чинним законодавством не передбачена.

Також слід звернути увагу на те, що за матеріалами участі працівників органів Держфінінспекції як спеціалістів у перевірках, що проводились правоохоронними органами, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів органами Держфінінспекції не направляються, заходи щодо стягнення в судовому порядку коштів або припинення бюджетного фінансування не вживаються, протоколи про адміністративне правопорушення не складаються.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі