Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Чи видавати добові учням

Редакція ББ
Бюджетна бухгалтерія Грудень, 2013/№ 47
Друк
Відповідь на запитання

ЧИ ВИДАВАТИ ДОБОВІ УЧНЯМ

 

Тетяна СТАНКУС, економіст-аналітик Видавничого будинку «Фактор»

 

Чи правомірна видача добових без підтверджуючих документів ученикам загальноосвітніх шкіл, які від’їжджають разом з учителем на олімпіади, зльоти тощо в інший населений пункт, у розмірі 30 грн.?

(Одеська обл.)

 

Умови проведення олімпіад, турнірів, конкурсів та інших подібних заходів передбачені Положенням про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженим наказом Міносвіти від 22.09.2011 р. № 1099 .

Відповідно до розд. XI цього Положення проведення олімпіад, конкурсів, турнірів фінансується за рахунок державного та місцевих бюджетів.

Витрати на проведення шкільних (училищних), районних (міських), обласних (в АР Крим — республіканських, у містах Києві та Севастополі — міських) етапів олімпіад, турнірів і конкурсів, проживання, харчування, проведення культурно-масових заходів, оплату роботи членів журі та оргкомітетів, експертів-консультантів, заохочення учасників несуть відповідні управління освіти і науки, установи і навчальні заклади, які їх проводять.

Витрати на проїзд (в обидва кінці) учасників змагань, харчування в дорозі, відрядження осіб, що супроводжують учасників, проведення відбірково-тренувальних зборів кандидатів до складу команд на наступний етап олімпіад, турнірів і конкурсів несуть відповідні управління освіти, установи і навчальні заклади, які направляють команду або окремих учасників на олімпіаду, турнір чи конкурс.

Відповідно до п.п. 2.2.5 Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Мінфіну від 12.03.2012 р. № 333, видатки на відрядження (у тому числі проїзду, добових, польових тощо) фізичних осіб, які мають правовідносини з бюджетною установою і на яких розповсюджується дія наказу (розпорядження), виданого керівником: учнів, студентів, тренерів, інших учасників на навчально-тренувальні збори, змагання, олімпіади, молодіжні, фізкультурно-оздоровчі та спортивні заходи, наукові конференції тощо, мають проводитись за КЕКВ 2250 «Видатки на відрядження».

Отже, і видатки на добові вчителя чи керівника, який вибуває на олімпіаду чи інший науковий захід, і видатки на добові учнів мають проводитися за КЕКВ 2250 «Видатки на відрядження».

Відповідно до постанови КМУ «Про норми відшкодування витрат, пов’язаних з направленням вихованців, учнів, студентів, курсантів, слухачів, стажистів, клінічних ординаторів, аспірантів і докторантів для участі у заходах, що проводяться в Україні та за кордоном» від 20.01.2010 р. № 82 відшкодування витрат, пов’язаних з направленням вихованців, учнів, студентів, курсантів, слухачів, стажистів, клінічних ординаторів, аспірантів і докторантів для участі у науково-дослідній, дослідно-конструкторській та інших видах наукової діяльності, конференціях, олімпіадах, виставках, конкурсах, що проводяться в Україні та за кордоном, здійснюється в розмірах та у порядку, передбачених постановою КМУ «Про норми відшкодування витрат на відрядження в межах України та за кордон» від 23.04.99 р. № 663 для державних службовців і працівників підприємств, установ і організацій, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів.

Зазначимо, що на теперішній час постанова КМУ «Про норми відшкодування витрат на відрядження в межах України та за кордон» від 23.04.99 р. № 663 втратила чинність. Замість неї діє постанова КМУ «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» від 02.02.2011 р. № 98.

Відповідно до цієї постанови сума добових витрат в межах України становить 30 грн. Підставою для виплати добових є наказ керівника учбового закладу про направлення учнів на олімпіаду чи інший науковий захід.

Вимог щодо звітування про використання добових з наданням підтверджуючих документів щодо напрямів їх використання чинне законодавство не містить.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі