Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Тарифний розряд бухгалтера централізованої бухгалтерії

Редакція ББ
Бюджетна бухгалтерія Січень, 2013/№ 2
Друк
Відповідь на запитання

ТАРИФНИЙ РОЗРЯД БУХГАЛТЕРА ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БУХГАЛТЕРІЇ

 

Світлана МЕРЕНКОВА, провідний державний фінансовий інспектор Харківської об’єднаної державної фінансової інспекції

 

Який найвищий тарифний розряд може бути присвоєно бухгалтеру з дипломом спеціаліста централізованої бухгалтерії відділу освіти?

(Львівська обл.)

 

У цьому питанні слід керуватися:

наказом Міносвіти «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 р. № 557 (далі — наказ № 557);

Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників (Випуск 1), затвердженим наказом Мінпраці від 29.12.2004 р. № 336 (далі — Довідник № 336).

Варто зазначити, що постановою КМУ «Про оплату праці працівників на підставі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів і організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 р. № 1298 (на підставі якого Міносвіти розроблено та затверджено наказ № 557) передбачено різні діапазони тарифних розрядів для посади «бухгалтер з дипломом спеціаліста» та для посади «бухгалтер» бухгалтерів з базовою або неповною вищою освітою.

Проте наказом № 557 різні діапазони тарифних розрядів для бухгалтерів з дипломом спеціаліста та бухгалтерів з базовою або неповною вищою освітою не передбачені.

Умови оплати праці бухгалтерського складу (спеціалістів) централізованих бухгалтерій, створених при управліннях (відділах) освіти, визначаються згідно з додатком 11 до наказу № 557 (див. таблицю):

 

Кваліфікаційна категорія

Тарифний розряд

Примітка

Спеціалісти:

Кваліфікаційні вимоги для бухгалтерів передбачено Довідником № 336

провідний

10

першої категорії

9

другої категорії

8

без категорії

7

 

Кваліфікаційні вимоги для бухгалтерів з дипломом спеціаліста та бухгалтерів з базовою або неповною вищою освітою передбачено Довідником № 336.

Далі наведемо кваліфікаційні вимоги для бухгалтерів з дипломом спеціаліста.

Провідний бухгалтер (з дипломом спеціаліста): повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст); стаж роботи за професією бухгалтера I категорії — не менше 2 років.

Бухгалтер I категорії (з дипломом спеціаліста): повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст); для магістра — без вимог до стажу роботи, спеціаліста — стаж роботи за професією бухгалтера II категорії — не менше 2 років.

Бухгалтер II категорії (з дипломом спеціаліста): повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст); стаж роботи за професією бухгалтера — не менше 1 року.

Бухгалтер (з дипломом спеціаліста): повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст) без вимог до стажу роботи.

Відповідно до п. 10 розділу «Загальні положення» Довідника № 336 кваліфікаційні категорії підвищуються насамперед тим працівникам, які успішно виконують свої службові обов’язки, творчо і сумлінно ставляться до службових доручень та вимог посадових інструкцій. Присвоєння і підвищення кваліфікаційних категорій працівникам здійснюють комісії з проведення кваліфікаційної атестації.

Аналогічні вимоги також передбачено і ст. 96 КЗпП, згідно з якою посадові оклади службовцям установлює власник або уповноважений ним орган відповідно до посади та кваліфікації працівника. За результатами атестації власник або уповноважений ним орган має право змінювати посадові оклади службовцям у межах затверджених в установленому порядку мінімальних та максимальних розмірів окладів за відповідною посадою.

Таким чином, бухгалтеру централізованої бухгалтерії тарифний розряд установлюється залежно від присвоєної атестаційною комісією кваліфікаційної категорії. Якщо з будь-яких причин бухгалтер не проходив атестацію, незалежно від стажу роботи йому буде встановлено 7-й тарифний розряд як бухгалтеру без категорії.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі