Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Підвезення дітей до дошкільного навчального закладу

Редакція ББ
Бюджетна бухгалтерія Червень, 2013/№ 23
Друк
Відповідь на запитання

ПІДВЕЗЕННЯ ДІТЕЙ ДО ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

 

Тетяна РЯБУХА, економіст-аналітик Видавничого будинку «Фактор»

 

Сільська рада (об’єднує три села) у квітні 2013 року отримала шкільний автобус.

Чи можна підвозити дітей в дошкільний заклад за рахунок бюджетних коштів, якщо така сільська рада є дотаційною (82 % дохідної частини бюджету)?

(АР Крим)

 

Постановою КМУ від 16.01.2003 р. № 31 затверджено Державну цільову соціальну програму «Шкільний автобус» (далі — Програма). Її метою є організація безпечного, регулярного і безоплатного перевезення учнів, дітей та педагогічних працівників дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості, шахтарських та інших малих монофункціональних містах, селищах до місця навчання, роботи і додому, поліпшення освітнього рівня населення, що проживає у такій місцевості, та раціональне використання кадрового потенціалу зазначених закладів.

Відповідно до п. 2 зазначеної постанови Раді міністрів АР Крим, обласним та Севастопольській міській державним адміністраціям було доручено розробити з урахуванням визначених Програмою завдань і затвердити регіональні програми забезпечення регулярного підвезення учнів та педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості до місць навчання, роботи і додому та вжити заходів до залучення для їх виконання коштів місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством.

Отже, у вашому регіоні, напевно, існує регіональна програма «Шкільний автобус». Виходячи з того, що сільською радою було отримано шкільний автобус, то одним з виконавців такої програми є саме сільська рада, яка має забезпечити підвезення дітей до навчальних закладів.

У регіональній програмі обов’язково має бути зазначено, за які кошти вона буде виконуватись. Якщо у програмі визначено, що підвезення дітей має здійснюватись за кошти дотаційної сільської ради, то такі видатки можуть бути здійснені.

Крім того, відмітимо, що згідно з п.п. 4 п. «а» ст. 32 Закону України «Про місцеве самоврядування» від 21.05.97 р. № 280/97-ВР забезпечення регулярного безкоштовного підвезення до місця навчання і додому школярів належить до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.

Тобто кошти на підвезення дітей у навчальні заклади мають виділятись органами сільських рад. Такі кошти виділяються сільською радою з урахуванням потреби у підвезенні дітей сіл тієї територіальної громади, представником інтересів якої вона є.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць