Теми статей
Обрати теми

Призначення куратором навчальної групи

Редакція ББ
Бюджетна бухгалтерія Березень, 2013/№ 9
Друк
Відповідь на запитання

ПРИЗНАЧЕННЯ КУРАТОРОМ НАВЧАЛЬНОЇ ГРУПИ

 

Світлана МЕРЕНКОВА, провідний державний фінансовий інспектор Харківської об’єднаної державної фінансової інспекції

 

Чи може секретар навчальної частини коледжу (вищий навчальний заклад), яка в цьому ж закладі працює викладачем спецдисципліни (педнавантаження — 240 год. на рік), бути призначена керівником (куратором) навчальної групи?

(Донецька обл.)

 

Слід зазначити, що відповідно до п. 8 Переліку робіт, які не є сумісництвом, затвердженого спільним наказом Мінпраці, Мінфіну та Мін’юсту від 28.06.93 р. № 43 (далі — Перелік № 43) педагогічна робота керівних та інших працівників навчальних закладів не є сумісництвом.

Згідно з п. 91 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.93 р. № 102, працівники закладів освіти з числа адміністративно-господарського персоналу (крім керівних) можуть вести викладацьку роботу або заняття з гуртківцями у цьому ж закладі освіти, але в середньому не більше 2 год. (12 год. на тиждень, 480 год. на рік), якщо вони за основною роботою отримують пов­ний посадовий оклад (ставку). У випадках, коли вищезгадані працівники отримують за основною посадою 0,5 посадового окладу (ставки), їм дозволяється вести викладацьку роботу в середньому не більше 3 год. на день (18 год. на тиждень, 720 год. на рік).

Оплата такої педагогічної роботи проводиться понад основний посадовий оклад (ставку) у порядку, передбаченому відповідно для учителів, викладачів та керівників гуртків (за тарифікацією).

Для здійснення організаційної, виховної та педагогічної діяльності з колективом студентів навчальної групи керівником вищого навчального закладу на працівника (як правило, з числа педагогічних працівників), за його згодою, покладаються обов’язки класного керівника (куратора) навчальної групи. Класний керівник (куратор) — це не посада, а додаткові обов’язки, пов’язані з освітнім процесом, які викладач виконує в свій основний робочий час. Тобто виконання такої роботи не є сумісництвом. Обмежень щодо виконання такої роботи (у тому числі сумісниками) не встановлено.

Відповідно до абз. 4 п. 36 Інструкції № 102 викладачам, старшим викладачам та іншим педагогічним працівникам (крім керівних) вищих навчальних закладів I — II рівнів акредитації провадиться додаткова оплата за класне керівництво в розмірі 20 % ставки заробітної плати (посадового окладу). Розмір доплати за керівництво групою не залежить від тижневого навантаження викладача.

Викладачам вищих навчальних закладів I — II рівнів акредитації в період перебування учнів на виробничій (технологічній, переддипломній) і навчальній практиці, якщо вона продовжується більше ніж місяць і проводиться за межами того населеного пункту, де розташований навчальний заклад, а також у випадку випуску учнів в місяць, що передує червню, додаткова оплата за класне керівництво не проводиться за місяць відсутності учнів. Викладач може здійснювати класне керівництво лише в одній групі.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі