Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Звільняється матеріально відповідальна особа: що робити з ТМЦ, які були в неї на зберіганні

Редакція ББ
Бюджетна бухгалтерія Листопад, 2013/№ 42
Друк
Відповідь на запитання

ЗВІЛЬНЯЄТЬСЯ МАТЕРІАЛЬНО ВІДПОВІДАЛЬНА ОСОБА: ЩО РОБИТИ З ТМЦ, ЯКІ БУЛИ В НЕЇ НА ЗБЕРІГАННІ

 

Ірина НЕСТРУГІНА, начальник Харківської об’єднаної державної фінансової інспекції

 

В установі звільняється матеріально відповідальна особа — завідувач господарства. Претендент на зайняття цієї посади вже є.

Як правильно оформити передачу справ між матеріально відповідальними особами? Чи можуть на час прийому-передачі справ посаду зав­госпа обіймати два працівники?

(м. Дніпропетровськ)

 

Перш за все застережемо: двох працівників на одній штатній посаді бути не повинно. Порушене питання вирішується іншим шляхом. Пояснимо, яким чином слід діяти.

Товарно-матеріальні цінності (ТМЦ), що належать установі, не можуть бути безхазяйними і обов’язково повинні знаходитись у підзвіті матеріально відповідної особи, призначеної наказом керівника установи (п. 1.9 Положення з бухгалтерського обліку необоротних активів бюджетних установ, затвердженого наказом Мінфіну від 26.06.2013 р. № 611, п. 52 Інструкції з обліку запасів бюджетних установ, затвердженої наказом Держказначейства від 08.12.2000 р. № 125).

Матеріально відповідальна особа  — це працівник, якому довірені за характером виконуваних ним трудових обов’язків підзвітні цінності і на якого на підставі спеціальних постанов або укладеного договору покладено повну матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну з його вини. В обов’язковому порядку повну матеріальну відповідальність несуть працівники, з якими в установленому порядку укладено договір про повну матеріальну відповідальність.

Посади працівників, з якими можуть бути укладені договори про повну матеріальну відповідальність, визначено Переліком посад і робіт, що заміщуються або виконуються працівниками, з якими підприємством, установою, організацією можуть укладатись письмові договори про повну матеріальну відповідальність за незабезпечення збереження цінностей, які були передані їм для зберігання, обробки, продажу (відпуску), перевезень або застосування в процесі виробництва, затвердженим постановою Держком­праці СРСР та Секретаріату ВЦРПС від 28.12.77 р. № 447/24 (далі — постанова № 447/24).

Посада завідувача господарства цим Переліком передбачена. Отже, з таким працівником обов’язково укладають договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність за формою, затвердженою постановою № 447/24.

У день звільнення матеріально відповідальна особа має передати ТМЦ, за які вона несе відповідальність. При цьому необхідно скласти акт приймання-передавання ТМЦ від особи, що звільнюється, до іншого працівника, з яким слід укласти договір про повну матеріальну відповідальність.

Передача ТМЦ від однієї матеріально відповідальної особи до іншої здійснюється за підсумками інвентаризації, проведеної на день прий­мання-передачі справ, яка в цьому випадку має обов’язковий характер. Це передбачено п. 1.9 Інструкції з інвентаризації матеріальних цінностей, розрахунків та інших статей балансу бюджетних установ, затвердженої наказом Головного управління Держказначейства від 30.10.98 р. № 90 (далі — Інструкція № 90). І це цілком зрозуміло, адже при звільненні матеріально відповідальної особи необхідно упевнитись, що всі матеріальні цінності, які були в неї на відповідальному зберіганні, знаходяться в цілості і схоронності, що немає неоприбуткованих цінностей та таких, по яких занижена в обліку вартість. Тобто необхідно перевірити роботу матеріально відповідальної особи до її звільнення.

Для цього інвентаризаційна комісія, призначена наказом керівника, має провести інвентаризацію всіх ТМЦ, що знаходяться на відповідальному зберіганні у матеріально відповідальної особи, яка звільняється.

Кому ж завгосп, що звільняється, повинен передати справи та цінності? Очевидно, що не особі, яка претендує на зайняття цієї посади, адже на той момент вона ще не є працівником установи. Майте на увазі: прийняття нового завгоспа в день звільнення колишнього трактується як порушення штатної дисципліни. Пояснимо чому.

Документом, що визначає структуру і граничну чисельність працівників бюджетної установи, є штатний розпис.

Штатний розпис затверджується у порядку, визначеному відповідним міністерством, іншим центральним органом виконавчої влади. Згідно з п. 32 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2002 р. № 228, штатні розписи затверджуються керівником відповідної установи вищого рівня.

Крім того, у п. 1 ст. 51 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI зазначено, що керівники бюджетних установ утримують чисельність працівників та здійснюють фактичні видатки на зарплату, включаючи видатки на премії та інші види заохочень чи винагород, матеріальну допомогу, лише в межах фонду зарплати, затвердженого для бюджетних установ у кошторисах.

Отже, самостійно вносити зміни до штатного розпису і визначати склад та штатну чисельність працівників установа не має права. Якщо штатним розписом установи передбачено тільки одну штатну одиницю завгоспа, на цій посаді може працювати лише один працівник і отримувати відповідний цій посаді оклад. Прийняти на роботу нового працівника в той час, коли завгоспа ще не звільнено (в установі відсутня вакансія з цієї посади), неможливо.

Тому завгосп повинен передати ТМЦ іншому працівнику установи (зазвичай в межах однієї категорії посад), який також є матеріально відповідальною особою, або керівнику установи.

У подальшому при прийнятті нового працівника на посаду завгоспа відповідно до вимог п. 1.9 Інструкції № 90 слід знову провести інвентаризацію, оскільки в цьому випадку також відбувається зміна матеріально відповідальної особи.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі