Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Установлення надбавки за складність та напруженість у роботі: чи буде місяць базовим

Редакція ББ
Бюджетна бухгалтерія Жовтень, 2013/№ 37
Друк
Відповідь на запитання

УСТАНОВЛЕННЯ НАДБАВКИ ЗА СКЛАДНІСТЬ ТА НАПРУЖЕНІСТЬ У РОБОТІ: ЧИ БУДЕ МІСЯЦЬ БАЗОВИМ

 

Жанна ЛАВРЕНТЬЄВА, головний спеціаліст відділу рівня життя та моніторингу бідності

 

У січні 2011 року працівнику встановлена надбавка за складність та напруженість у роботі в розмірі 50 % на цілий рік. Цей місяць став базовим. У квітні 2011 року відбулося підвищення посадових окладів. Цей місяць також став базовим, оскільки право на індексацію ще не настало. Чергові підвищення посадових окладів відбулися в липні, жовтні і грудні 2011 року. Через відсутність економії коштів в червні і вересні 2011 року надбавка за складність та напруженість у роботі не виплачувалася, наказ не відміняли.

Чи має право працівник на індексацію зар­плати?

(Івано-Франківська обл.)

При проведенні індексації заробітної плати працівників необхідно керуватися Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078 (далі — Порядок № 1078).

Пунктом 5 Порядку № 1078 визначено, що у разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. Грошові доходи, одержані за цей місяць, не індексуються, якщо сума підвищення доходу перевищує суму індексації, яка повинна нараховуватись у місяці підвищення.

Надбавка за складність та напруженість передбачена чинним законодавством і є об’єктом індексації. Отже, місяць установлення зазначеної надбавки та місяць, в якому збільшується відсоток цієї надбавки порівняно з попереднім періодом, вважаються базовими при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації.

Оскільки в питанні йде мова про січень 2011 року, то на той час діяло правило: місяць підвищення зарплати вважається базовим, якщо сума підвищення грошових доходів перевищила суму індексації, яка могла бути нарахована в цьому місяці.

Отже, якщо при встановленні надбавки за складність та напруженість у роботі в січні 2011 року сума підвищення доходу перекрила суму індексації, яка могла бути нарахована в цьому місяці, то цей місяць став базовим.

Потім чергові підвищення зарплати (посадового окладу) відбувалися у квітні, липні, жовтні та грудні 2011 року. Ці місяці ставали базовими, оскільки в період між переглядом зарплати право на її індексацію не наставало. Отже, заробітна плата працівника у січні — грудні 2011 року не індексувалася.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі