Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Працівник перебував у відпустці: як визначити суму індексації

Редакція ББ
Бюджетна бухгалтерія Жовтень, 2013/№ 37
Друк
Відповідь на запитання

ПРАЦІВНИК перебував У ВІДПУСТЦІ: ЯК ВИЗНАЧИТИ СУМУ ІНДЕКСАЦІЇ

 

Жанна ЛАВРЕНТЬЄВА, головний спеціаліст відділу рівня життя та моніторингу бідності

 

Працівник перебував у відпустці з 15 по 25 червня 2012 року. Підвищення зар­плати в цьому місяці не було. На той момент базовим місяцем був жовтень 2008 року.

Як визначити суму індексації в червні 2012 року, ураховуючи, що постанова КМУ від 13.06.2012 р. № 526 набрала чинності 21.06.2012 р.?

(м. Чернівці)

 

При проведенні індексації заробітної плати працівників необхідно керуватися Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078 (далі — Порядок № 1078), з урахуванням постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку проведення індексації грошових доходів населення» від 13.06.2012 р. № 526, яка набрала чинності 21.06.2012 р.

Нагадаємо, що з цієї дати діють нові правила проведення індексації. Так, місяць підвищення грошових доходів (незалежно від суми підвищення) завжди є базовим, якщо підвищення грошового доходу відбувається за рахунок збільшення його постійних складових.

Механізм індексації зарплати в місяці, який відпрацьовано не повністю (наприклад, увесь місяць або його частину працівник перебував у відпустці або на лікарняному), Порядком № 1078 не було визначено як до 21.06.2012 р., так і після цієї дати.

Ураховуючи, що при нарахуванні сум індексації застосовується прожитковий мінімум, який визначається з розрахунку на місяць, сума індексації (фіксована її величина) має визначатися в розрахунку за повний робочий місяць, а виплачуватися пропорційно відпрацьованому робочому часу. Це обґрунтовується тим, що працівник, який працював неповний робочий місяць (наприклад, перебував на лікарняному, у відпустці або відрядженні), отримав відповідні виплати, розраховані виходячи із середньої зарплати, що враховує суми індексації.

Таким чином, у червні 2012 року слід було визначити суму індексації пропорційно відпрацьованим дням цього місяця.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі