Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Установлення надбавки за складність та напруженість у роботі суміснику

Редакція ББ
Бюджетна бухгалтерія Жовтень, 2013/№ 37
Друк
Відповідь на запитання

УСТАНОВЛЕННЯ НАДБАВКИ ЗА СКЛАДНІСТЬ ТА НАПРУЖЕНІСТЬ у РОБОТІ СУМІСНИКУ

 

Анжела КУПЛИВАНЧУК, заступник директора Департаменту — начальник відділу нормування і оплати праці та роботи з місцевими бюджетами Департаменту економіки та ресурсного забезпечення

 

Працівник міської поліклініки працює на ставку за основним місцем роботи та на 0,5 ставки за сумісництвом. За основним місцем роботи йому виплачується надбавка за складність та напруженість у роботі в розмірі 50 % посадового окладу.

Чи можна надавати надбавку за складіть та напруженість у роботі в розмірі 50 % посадового окладу й за сумісництвом?

(м. Кременчук)

 

Оплата праці медичних працівників здійснюється відповідно до Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519 (далі — Умови № 308/519).

Відповідно до п. 4.4 цих Умов керівникам закладів охорони здоров’я надано право установлювати працівникам надбавки за високі досягнення у праці, виконання особливо важливої роботи (на строк її виконання), складність, напруженість у роботі у розмірі до 50 % посадового окладу у межах коштів на оплату праці, затверджених у кошторисі.

Частиною 2 ст. 21 КЗпП працівнику надано право реалізувати свої здібності до праці укладенням трудового договору на одному чи водночас на кількох підприємствах, установах, закладах. Це дає змогу працівникам, крім основного трудового договору, укладати трудові договори про роботу за сумісництвом.

Відповідно до ст. 19 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.95 р. № 108/95-ВР працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу.

Тобто незалежно від того, який розмір заробітної плати та надбавки, доплати працівник одержує за основним місцем роботи, за виконання обов’язків на іншій посаді на умовах сумісництва йому встановлюється оплата відповідно до цієї посади (якщо чинним законодавством не визначено заборони на виплату окремих видів надбавок, доплат), у тому числі може установлюватися надбавка за складність і напруженість у роботі, передбачена п. 4.4 Умов № 308/519, у розмірі, визначеному керівником закладу у межах коштів на оплату праці, затверджених у кошторисі.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі