Установлюємо посадовий оклад завідувачу поліклініки ЦРЛ
Анжела КУПЛИВАНЧУК, заступник директора Департаменту — начальник відділу нормування і оплати праці та роботи з місцевими бюджетами Департаменту економіки та ресурсного забезпечення
1. Завідувач поліклініки центральної районної лікарні має першу кваліфікаційну категорію за спеціальністю «Організація і управління охороною здоров’я». У поліклініці 18 лікарських посад без лікарів-інтернів. Як установити посадовий оклад завідувачу?
2. Завідувач суміщає 0,25 посади лікаря-терапевта поліклініки без категорії і 0,25 посади лікаря-анестезіолога першої категорії у стаціонарі. Виходячи з якого посадового окладу оплачувати чергування такого працівника у стаціонарі?
(Херсонська обл.)
Для вирішення цих питань слід керуватися Умовами оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затвердженими спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519 (далі — Умови № 308/519). Розглянемо їх по черзі.
1. Згідно з п.п. «б» п.п. 2.2.3 цих Умов керівникам структурних підрозділів (відділень, кабінетів, лабораторій, відділів тощо) — лікарям посадові оклади встановлюють виходячи з тарифних розрядів лікарів відповідних спеціальностей та кваліфікаційних категорій (за умови, що спеціальність, за якою їм присвоєна кваліфікаційна категорія, відповідає профілю підрозділу, який вони очолюють), з урахуванням підвищення на 10 — 25 % залежно від обсягу роботи:
— на 10 % — при кількості посад лікарів, посад професіоналів з повною вищою немедичною освітою, які допущені до медичної діяльності, у підрозділі згідно зі штатним розписом до 3 одиниць включно (з урахуванням посад керівників цих структурних підрозділів і без урахування посад лікарів-інтернів);
— на 20 % — при кількості таких посад від 3 до 6 одиниць включно;
— на 25 % — при кількості таких посад понад 6 одиниць.
При цьому завідувачам поліклінік, що є структурними підрозділами лікарень, посадовий оклад установлюють з урахуванням кваліфікаційної категорії за будь-якою лікарською спеціальністю, за якою надається амбулаторно-поліклінічна допомога (п. 4 п.п. 2.4.1 Умов № 308/519).
Отже, у вашому випадку завідувачу поліклініки центральної районної лікарні посадовий оклад потрібно встановити як лікарю-терапевту без категорії (10-й тарифний розряд) з урахуванням підвищення на 25 % за наявність 18 лікарських посад у поліклініці.
Так, його посадовий оклад становить 1938,75 грн. (1551 грн. + 1551 грн. х 25 %).
Що стосується наявності у завідувача першої кваліфікаційної категорії за спеціальністю «Організація і управління охороною здоров’я», то Положенням про порядок проведення атестації лікарів, затвердженим наказом МОЗ від 19.12.97 р. № 359, не передбачено проходження завідувачами структурних підрозділів атестації за такою спеціальністю. Якщо працівник отримав таку спеціальність на попередній роботі, то на порядок установлення окладу за посадою завідувача поліклініки вона не впливає.
2. Що стосується можливості роботи завідувача поліклініки за посадою лікаря-терапевта та лікаря-анестезіолога, то таку роботу він може виконувати тільки на умовах сумісництва у вільний від основної роботи час*. Так, згідно з п. 4 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого спільним наказом Мінпраці, Мінфіну та Мін’юсту від 28.06.93 р. № 43, керівники структурних підрозділів можуть працювати за сумісництвом, якщо ця робота є медичною, педагогічною, науковою і творчою діяльністю. При цьому тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати 4 годин у робочі дні і 8 годин у вихідні.
* У межах робочого часу за основною посадою роботу за спеціальністю з виплатою доплати в розмірі 25 % посадового окладу лікаря відповідної спеціальності можуть виконувати тільки керівники закладів та їх заступники з числа лікарів (п.п. 3.1.3 Умов № 308/519).
Отже, завідувач поліклініки може працювати за сумісництвом на посаді лікаря-терапевта поліклініки (0,25 окладу) і лікаря-анестезіолога стаціонару (0,25 окладу) з відпрацюванням робочого часу за графіком поза робочим часом за основною посадою за умови, що він пройшов спеціалізацію за цими спеціальностями. Більше на умовах сумісництва він працювати не може.
Відповідно роботу за посадою лікаря-анестезіолога оплачують виходячи з умов оплати праці за цією посадою, у тому числі оплачують і години чергування у стаціонарі виходячи з посадового окладу лікаря-анестезіолога.