Теми статей
Обрати теми

Щодо заповнення Звіту з ЄСВ

Міністерство доходів і зборів України
Яким чином страхувальник заповнює таблицю 5 додатка 4 Звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за фізичною особою, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного (шестирічного) віку, але при цьому надає листок непрацездатності для оформлення допомоги по вагітності та пологах на наступну дитину?

Відповідно до п. 4.8 розд. IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 р. № 454, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20.09.2013 р. за № 1628/24160 (далі — Порядок № 454), таблиця 5 додатка 4 до Порядку № 454 призначена для реєстрації застрахованих осіб у реєстрі застрахованих осіб.

Таблиця 5 додатка 4 до Порядку № 454 подається страхувальником, зокрема, якщо протягом звітного періоду особі надано відпустку для догляду за дитиною від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку; особі надано відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку; особі надано відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами.

За осіб, які відповідно до закону отримують допомогу для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, формуються та подаються таблиці 2 та 8 додатка 4 до Порядку № 454 лише районними (міськими) управліннями праці та соціального захисту населення про нарахування сум єдиного внеску (п. 4.5 розд. IV Порядку № 454).

Відповідно до ст. 18 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР, зі змінами та доповненнями, після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Згідно зі ст. 38 Закону України «Про загально­обов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 р. № 2240-III, зі змінами та доповнен­нями, за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, що збігається з відпусткою для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомога по вагітності та пологах виплачується незалежно від допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Таким чином, страхувальник за фізичну особу, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного (шестирічного) віку, але при цьому надає листок непрацездатності для оформлення допомоги по вагітності та пологах на наступну дитину, в таблиці 5 додатка 4 Звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску заповнює, зокрема:

гр. 6 «Громадянин України (1 — так, 0 — ні)»;

гр. 7 «Категорія особи» (5 — особи, яким надано відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами);

гр. 9 «Номер облікової картки ЗО»;

гр. 10 «Прізвище, ім’я, по батькові ЗО»;

гр. 11 «Період трудових відносин за договорами цивільно-правового характеру та відпусток» — «дата початку».

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі