(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 32/1
  • № 32
  • № 31
  • № 30
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
8/19
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Серпень , 2014/№ 29

Щодо заповнення Звіту з ЄСВ

http://tinyurl.com/y32w7sx9
Яким чином страхувальник заповнює таблицю 5 додатка 4 Звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за фізичною особою, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного (шестирічного) віку, але при цьому надає листок непрацездатності для оформлення допомоги по вагітності та пологах на наступну дитину?

Відповідно до п. 4.8 розд. IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 р. № 454, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20.09.2013 р. за № 1628/24160 (далі — Порядок № 454), таблиця 5 додатка 4 до Порядку № 454 призначена для реєстрації застрахованих осіб у реєстрі застрахованих осіб.

Таблиця 5 додатка 4 до Порядку № 454 подається страхувальником, зокрема, якщо протягом звітного періоду особі надано відпустку для догляду за дитиною від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку; особі надано відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку; особі надано відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами.

За осіб, які відповідно до закону отримують допомогу для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, формуються та подаються таблиці 2 та 8 додатка 4 до Порядку № 454 лише районними (міськими) управліннями праці та соціального захисту населення про нарахування сум єдиного внеску (п. 4.5 розд. IV Порядку № 454).

Відповідно до ст. 18 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР, зі змінами та доповненнями, після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Згідно зі ст. 38 Закону України «Про загально­обов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 р. № 2240-III, зі змінами та доповнен­нями, за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, що збігається з відпусткою для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомога по вагітності та пологах виплачується незалежно від допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Таким чином, страхувальник за фізичну особу, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного (шестирічного) віку, але при цьому надає листок непрацездатності для оформлення допомоги по вагітності та пологах на наступну дитину, в таблиці 5 додатка 4 Звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску заповнює, зокрема:

гр. 6 «Громадянин України (1 — так, 0 — ні)»;

гр. 7 «Категорія особи» (5 — особи, яким надано відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами);

гр. 9 «Номер облікової картки ЗО»;

гр. 10 «Прізвище, ім’я, по батькові ЗО»;

гр. 11 «Період трудових відносин за договорами цивільно-правового характеру та відпусток» — «дата початку».

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
Звіт з ЄСВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті