Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Водій швидкої допомоги поїхав у відрядження: як оплатити цей період

Синько Неля
Бюджетна бухгалтерія Серпень, 2014/№ 30
Друк
Водію швидкої допомоги встановлено підсумований облік робочого часу. У червні 2014 року він три дні був у відрядженні в установі, де запроваджено звичайний 8-годинний режим роботи. Які години роботи в цьому випадку потрібно оплатити: 24 год. (3 дн. х 8 год.) чи години, установлені графіком за основним місцем роботи?

Дійсно, на працівника, який перебуває у відрядженні, поширюється режим робочого часу тієї установи, до якої його направлено. Це зазначено в п. 9 розд. І Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.98 р. № 59. Але водночас оплата періоду відрядження здійснюється за всі робочі дні за графіком, установленим за основним місцем роботи (абз. 2 п. 14 розд. І цієї Інструкції).

Увага! Режим роботи у відрядженні на її оплату жодним чином не впливає.

Наприклад, в установі, куди направлено працівника, субота є неробочим днем, а за місцем основної роботи — робочим. У відрядженні в цей день працівник відпочиватиме, хоча оплата праці за цей день за місцем роботи буде йому нарахована.

Таким чином, за період відрядження оплачують усі робочі години за графіком, установленим за основним місцем роботи (з 00:00 першого дня відрядження до 24:00 останнього дня відрядження) і відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором. При цьому розмір такої оплати не може бути нижче середнього заробітку (ст. 121 КЗпП).

Якщо на період відрядження припадають дні щоденного (міжзмінного) відпочинку і працівника направлено для роботи в ці дні (про що є вказівка в наказі про направлення у відрядження), то фактично відпрацьовані години в такі дні оплачують у подвійному розмірі в порядку, установленому ст. 107 КЗпП, а саме працівникам, які отримують місячний оклад, у розмірі:

одинарної погодинної або денної ставки понад оклад, якщо робота у неробочий день здійснювалася в межах місячної норми робочого часу;

подвійної годинної або денної ставки понад оклад, якщо робота здійснювалася понад місячну норму.

Або ж після повернення з відрядження працівнику може бути наданий інший день відпочинку.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць