Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Дохід нараховано до 03.08.2014 р., а виплачено після цієї дати: чи утримувати військовий збір

Міністерство доходів і зборів України
Бюджетна бухгалтерія Серпень, 2014/№ 31
Друк
Чи підлягають оподаткуванню військовим збором доходи, нараховані до 03.08.2014 р., а виплачені після 03.08.2014 р.?

З 3 серпня 2014 року набрав чинності Закон України від 31 липня 2014 року № 1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» (далі — Закон), яким тимчасово до 1 січня 2015 року запроваджено військовий збір.

Відповідно до п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі — Кодекс) визначено, що об’єктом обкладення збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця (учасника), отриманому від організатора азартної гри.

При цьому ставка збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування, визначеного підпунк­том 1.2 цього пункту (п.п. 1.3 п. 161 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу).

Згідно з п. 1.4 п. 161 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168
цього Кодексу, за ставкою, визначеною підпунктом 1.3 цього пункту.

Відповідно до п.п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Кодексу податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати збір із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку збору 1,5 відсотка, визначену п.п. 1.3 п. 161 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу.

Статтею 58 Конституції України визначено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.

Таким чином, оскільки Закон набрав чинності з 03.08.2014 р., то і податковий агент зобов’язаний при нарахуванні доходів, визначених у п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, утримати військовий збір. Нараховані до 03.08.2014 р. доходи, але виплачені після 03.08.2014 р., не підлягають обкладенню збором.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць