(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 30
  • № 29
  • № 28/1
  • № 28
  • № 27
  • № 26
  • № 25
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
11/18
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Серпень , 2014/№ 31

Не вистачає коштів на харчування дітей-інвалідів: що робити

У територіальному центрі обслуговування одиноких та непрацездатних громадян є відділення соціальної реабілітації дітей-інвалідів. У кошторисі на 2014 рік було не в повному обсязі закладено кошти на придбання харчування за загальним фондом для підопічних цього відділення. Чи маємо ми право оплатити послуги з харчування дітей-інвалідів коштами спеціального фонду, а саме за рахунок надходжень за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю, та від додаткової (господарської) діяльності?

Для того щоб визначити, чи можна такі надходження використати на харчування дітей-інвалідів, слід звернутися до ст. 13 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI (далі — БКУ).

Так, у п. 4 ст. 13 БКУ визначено, що плата за послуги, які надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю, належить до першої підгрупи першої групи власних надходжень бюджетних установ.

Витрачати кошти цієї підгрупи можна на покриття витрат, пов’язаних з організацією та наданням послуг, що надаються бюджетними установами згідно з їх основ­ною діяльністю.

Надходження від додаткової (господарської) діяльності належать до другої підгрупи першої групи власних надходжень бюджетних установ.

Кошти цієї підгрупи можна витрачати на організацію додаткової (господарської) діяльності бюджетних установ та господарські потреби бюджетних установ, включаючи оплату комунальних послуг і енергоносіїв.

Як бачимо, БКУ не передбачає використання зазначених у запитанні груп надходжень на харчування дітей-інвалідів.

Але в цьому випадку можна керуватись черговістю витрачання коштів спеціального фонду, передбаченою п. 49 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2002 р. № 228.

Так, відповідно до п. 23 цього Порядку видатки спеціального фонду кошторису за рахунок власних надходжень здійснюються у такій послідовності:

1) за встановленими напрямами використання (тобто за напрямами використання, визначеними п. 4 ст. 13 БКУ, про які йшлося вище за текстом);

2) на погашення заборгованості установи з бюджетних зобов’язань за спеціальним та загальним фондами кошторису;

3) на проведення заходів, пов’язаних з виконанням основних функцій, які не забезпечені (або частково забезпечені) видатками загального фонду.

Отже, як бачимо, витратити кошти спецфонду за рахунок власних надходжень на харчування дітей-інвалідів у цьому випадку можна, але в останню чергу. Тобто якщо у вас залишаться кошти після їх витрачання за напрямами використання, передбаченими п. 4 ст. 13 БКУ, та на погашення заборгованості установи, ви матимете змогу витратити їх на харчування дітей-інвалідів.

Також зауважимо, що видатки загального фонду кошторису на забезпечення продуктами харчування відповідно до ст. 55 БКУ є захищеною статтею видатків і мають забезпечуватись у повному обсязі.

Можливо, в цьому випадку була помилка в розрахунках потреби в коштах на харчування на етапі планування цих видатків, або ж така ситуація склалась у зв’язку з підвищенням цін на продукти харчування. Якщо це так, то необхідно звернутись до головного розпорядника коштів з проханням щодо виділення додаткових коштів на харчування підопічних відповідно до розрахунку, який врахує об’єктивну потребу в таких витратах.

діти-інваліди додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті