Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Допомога на оздоровлення — обов’язкова виплата для педагога

Ткаченко Оксана
Бюджетна бухгалтерія Серпень, 2014/№ 31
Друк
Допомогу на оздоровлення заступнику директора вищого училища культури виплачено 30.06.2011 р., а відповідний наказ вищої за рівнем організації видано 01.07.2011 р. Представники Держфінінспекції під час перевірки визнали виплату допомоги на оздоровлення незаконною і вимагають повернути її до бюджету. Чи правомірно це?

Згідно зі ст. 57 Закону України «Про освіту» від 23.05.91 р. № 1060-XII (далі — Закон № 1060) допомога на оздоровлення при наданні щорічної відпустки є обов’язковою виплатою, гарантованою державою педагогічним та науково-педагогічним працівникам. Перелік посад педагогічних та науково-педагогічних працівників затверджено постановою КМУ від 14.06.2000 р. № 963.

Оскільки виплата допомоги на оздоровлення пов’язана з наданням щорічної відпустки, то виплатити її потрібно до фактичного виходу в таку відпустку. Як правило, допомогу на оздоровлення виплачують у ті самі строки, що і суму відпускних.

Якщо відпустки працівникам надають згідно із затвердженим у навчальному закладі графіком відпусток, то заяву про виплату допомоги на оздоровлення педагогу подавати не потрібно.

Оскільки така виплата є гарантією держави, тобто обов’язковою, дозвіл на її здійснення не потрібний.

Відповідно до постанови КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 р. № 1298 і наказу Міносвіти «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 р. № 557 (далі — наказ № 557) усім працівникам навчальних закладів (у тому числі училищ) у межах фонду зарплати може бути виплачена матеріальна допомога, у тому числі й на оздоровлення, у сумі не більше одного посадового окладу на рік (крім матеріальної допомоги на поховання).

Рішення про виплату такої матеріальної допомоги педагогічним працівникам приймає керівник закладу, а для керівників та їх заступників — вища за рівнем організація.

Підсумуємо: для виплати заступнику директора вищого училища культури допомоги на оздоровлення згідно зі ст. 57 Закону № 1060 дозволу вищої за рівнем організації не потрібно. Для виплати ж йому матеріальної допомоги згідно з наказом № 557 необхідний дозвіл вищої за рівнем організації.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць