(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 30
  • № 29
  • № 28/1
  • № 28
  • № 27
  • № 26
  • № 25
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
18/18
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Серпень , 2014/№ 31

Індексація зарплати педагогічних працівників

У цій консультації розглянемо порядок індексації зарплати педагогічних працівників на підставі тих запитань, які надійшли до редакції газети «Бюджетна бухгалтерія».

З 13.02.2014 р. місяць збільшення педнавантаження — не базовий

У вересні в усіх викладачів професійного ліцею змінюється педагогічне навантаження та, відповідно, розмір зарплати. Чи можна вважати цей місяць базовим?

При індексації зарплати керуються Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078 (далі — Порядок № 1078).

Загальний підхід до визначення базового місяця при проведенні індексації зарплати працівників викладено в п. 5 Порядку № 1078. У ньому зазначено, що базовим місяцем при розрахунку індексу споживчих цін вважається місяць, у якому відбувається підвищення доходів громадян на постійній основі.

Тому місяць установлення педагогічного навантаження в меншому обсязі і, відповідно, зменшення зарплати базовим не вважають.

Що стосується встановлення педагогічного навантаження в більшому обсязі і, відповідно, збільшення зарплати, то зазначимо таке.

До 13.02.2014 р. Порядок № 1078 не містив окремого механізму індексації зарплати при підвищенні педнавантаження. Тому керувалися загальним п. 5 Порядку № 1078, тобто якщо при збільшенні педнавантаження дохід працівника підвищувався на постійній основі, то місяць збільшення такого навантаження вважали базовим для проведення індексації (див. лист Мінпраці від 15.02.2010 р. № 19/10/136-10). Також нагадаємо: до 21.06.2012 р. місяць вважали базовим лише тоді, коли сума підвищення зарплати перекривала можливу індексацію. В іншому разі місяць підвищення не визнавали базовим, і доходи індексували в загальному порядку. А от з 21.06.2012 р. підвищення зарплати на постійній основі тягне за собою зміну базового місяця.

13.02.2014 р. набрала чинності постанова КМУ «Про внесення змін до Порядку проведення індексації грошових доходів населення» від 29.01.2014 р. № 36, якою п. 5 Порядку № 1078 доповнено новим абзацом восьмим. У ньому зазначено: не є базовим місяць, у якому зарплата збільшилася, зокрема, за рахунок розширення зони обслуговування, збільшення обсягу робіт, суміщення професій (посад), виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника.

Важливо! У таких випадках місяць не буде базовим за умови, що в ньому не підвищується тарифна ставка (посадовий оклад).

В аналогічному порядку не приймають за базовий місяць підвищення педнавантаження за умови, що не підвищується тарифна ставка чи оклад (див. також лист Мінсоцполітики від 17.04.2014 р. № 52/10/136-14).

Оскільки нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, то нормою абз. 8 п. 5 Порядку № 1078 можна скористатися тільки с13.02.2014 р. Це означає, що базовий місяць за період до цієї дати не переглядають.

Таким чином, якщо педагогічне навантаження підвищується після 13.02.2014 р., місяць не буде базовим незалежно від строку, на який його підвищено.Отже, у такому місяці не потрібно переглядати суму індексації або визначати її фіксовану величину, адже це роблять тільки в базовому місяці.

 

Місяць установлення надбавки за вислугу років — базовий

Викладачу професійного ліцею з квітня 2014 року встановлено надбавку за вислугу років. Чи буде цей місяць базовим?

 

Згідно з п. 5 Порядку № 1078 базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів вважають місяць підвищення розмірів мінзарплати, а також зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів. При цьому індексують складові зарплати, які передбачені законодавством та мають постійний характер (зокрема, доплати, надбавки, премії).

Тому місяць установлення надбавки за вислугу років вважають базовим.

 

Заступник директора + викладач: як індексувати зарплату

Заступник директора професійного ліцею працює в цьому ж закладі викладачем. У квітні 2014 року такий працівник підвищив категорію як викладач. Чи можна вважати цей місяць базовим, якщо підвищення зарплати у зв’язку з присвоєнням вищої категорії не вплинуло на розмір зарплати за основним місцем роботи?

 

Керівники бюджетних установ та їх заступники не можуть працювати за сумісництвом. Але винятком є провадження ними викладацької діяльності (п. 4 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого спільним наказом Мінпраці, Мінфіну та Мін’юсту від 28.06.93 р. № 43).

Тут слід звернути увагу на те, що насамперед індексують зарплату за основним місцем роботи. Оскільки при нарахуванні сум індексації застосовується величина прожиткового мінімуму, який визначається з розрахунку на місяць, то індексація зарплати за основним місцем роботи здійснюється в повному обсязі, отже, відпадає необхідність індексації зарплати за сумісництвом і зарплати, отриманої за роботу, яка не є сумісництвом.

Крім того, згідно з абз. 8 п. 5 Порядку № 1078 місяць установлення оплати за роботу за сумісництвом в одній установі (організації) не є базовим. В аналогічному порядку не приймають за базовий місяць підвищення зарплати за роботою, яка не є сумісництвом.

індексація зарплати, педагогічні працівники додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті