(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
7/11
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Грудень , 2014/№ 45

Надання пільг щодо забезпечення харчуванням дітей у навчальних закладах

 

Чи необхідно забезпечити дітей працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків, у загальноосвітніх навчальних закладах одноразовим безплатним харчуванням, у професійно-технічних навчальних закладах — одноразовим безплатним харчуванням та гуртожитком, як це передбачено Указом Президента України «Про деякі заходи щодо державної підтримки сімей з неповнолітніми дітьми працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків» від 17.03.98 р. № 197?

(м. Харків)

Підкреслимо: Укази Президента України не є актами прямої дії, на їх виконання приймаються нормативно-правові акти або вносяться зміни до діючих, на основі яких Міністерство фінансів планує кошти, що повинні бути передбачені в Законі України про державний бюджет на відповідний рік.

У сфері, якої торкається порушене питання, діє, зокрема, Закон України «Про міліцію» від 20.12.90 р. № 565-XII. Серед соціальних пільг, передбачених ст. 22 цього Закону, для працівників міліції та членів їх сімей, на жаль, не передбачено пільг щодо одноразового безплатного харчування дітей у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах та забезпечення їх гуртожитками.

Постановою КМУ «Про організацію харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх навчальних закладах» від 19.06.2002 р. № 856 передбачено забезпечення безоплатними обідами дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей з малозабезпечених сімей.

Виходячи з викладеного, якщо сім’я працівника міліції є малозабезпеченою, то діти в загальноосвітніх навчальних закладах забезпечуються одноразовим харчуванням згідно зі згаданою постановою. Підставою для цього є довідка, видана органами праці та соціального захисту.

Одночасно необхідно зазначити, що згідно зі ст. 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.97 р. № 280/97-ВР надавати пільги дітям, зокрема, щодо харчування у загальноосвітніх навчальних закладах, які належать територіальним громадам, можуть виконавчі органи сільських, селищних, міських рад за кошти відповідних бюджетів, оскільки це належить до їх делегованих повноважень.

 

Чи звільняються від плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах сім’ї військовослужбовців, які перебувають у зоні АТО?

(м. Харків)

Питання щодо плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах (далі — ДНЗ) регламентується, зокрема, Порядком встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженим наказом Міносвіти від 21.11.2002 р. № 667.

У п. 2.6 цього Порядку визначено, у яких випадках не справляється плата за харчування дітей у ДНЗ і, оскільки цей перелік не може бути вичерпним (нормативна база на сьогодні налічує понад 100 тис. документів), тому в цій нормі зазначено «в інших випадках, передбачених законодавством України».

У кожному конкретному випадку необхідно керуватися нормативно-правовими документами, що діють у відповідній сфері.

Зазначимо, що Законом України «Про внесення зміни до статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 01.07.2014 р. № 1547-VII внесено зміни до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.93 р. № 3551-XII (далі — Закон № 3551).

Відповідно до цих змін військові, які беруть участь в АТО, прирівняні до учасників бойових дій. Відповідно, на них поширюються і пільги, передбачені Законом № 3551.

Крім того, це питання регулюється законами «Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни» від 16.03.2004 р. № 1603-IV та «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.91 р. № 2011-XI.

Але серед переліку пільг, передбачених вказаними вище законами, відсутня пільга щодо звільнення від плати за харчування дітей у ДНЗ. Такі сім’ї звільняються від плати за харчування дітей у ДНЗ, якщо сукупний дохід на кожного члена сім’ї у 2014 році не перевищував 396,90 грн.

харчування дітей у навчальних закладах, пільги додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті