Видобування підземних вод селищною радою: чи необхідно платити за користування надрами

В обраному У обране
Друк
Державна фіскальна служба України
Бюджетна бухгалтерія Грудень, 2014/№ 48
Чи є платником плати за користування надрами для видобування корисних копалин селищна рада, яка має на балансі свердловину, з якої здійснюється видобування води, у тому числі для надання мешканцям села?

Відповідно до п.п. 263.1.5 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі — ПКУ) платниками плати за користування надрами для видобування корисних копалин є землевласники та землекористувачі, крім суб’єктів підприємництва, які відповідно до законодавства відносяться до фермерських господарств, що провадять господарську діяльність з видобування підземних вод на підставі дозволів на спеціальне водокористування.

Об’єктом оподаткування плати за користування надрами для видобування корисних копалин по кожній наданій у користування ділянці надр, що визначена у відповідному спеціальному дозволі, є обсяг товарної продукції гірничого підприємства — видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), що є результатом господарської діяльності з видобування корисних копалин у податковому (звітному) періоді, приведеної у відповідність із стандартом, встановленим галузевим законодавством (п.п. 263.2.1 ПКУ, ср. 025069200). Водночас до об’єкта оподаткування плати за користування надрами для видобування корисних копалин не належать не включені до державного балансу запасів корисних копалин корисні копалини місцевого значення і торф, видобуті землевласниками та землекористувачами для власного споживання, якщо їх використання не передбачає отримання економічної вигоди з передачею чи без передачі права власності на них, загальною глибиною розробки до двох метрів, і прісні підземні води до 20 метрів (п.п. «а» п.п. 263.2.3 ПКУ).

Отже, селищна рада, яка має на балансі свердловину, з якої здійснюється видобування води, у тому числі для надання мешканцям села, є платником плати за користування надрами для видобування корисних копалин за місцезнаходженням ділянки надр, з якої видобуті корисні копалини, за винятком видобування прісних підземних вод до 20 метрів глибиною розробки, використання яких не передбачає отримання економічної вигоди.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити