Теми статей
Обрати теми

Надбавка за вислугу років соціальному працівнику терцентру

Редакція ББ
Відповідь на запитання

Надбавка за вислугу років соціальному працівнику терцентру

 

Алла ЛИТВИН, заступник директора Департаменту з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці — начальник відділу державного регулювання заробітної плати в бюджетній сфері

22.04.2013 р. до відділення соціальної допомоги вдома терцентру прийнято соціального працівника. Згідно з трудовою книжкою з 1994 року по 15.08.2006 р. він працював соціальним робітником. Але в той період це була посада соціального працівника, про що зроблено запис у трудовій книжці «прийнятий на посаду соціального працівника».

З 16.08.2006 р. назва посади змінилася, про що зроблено запис у трудовій книжці: «переведений з посади соціального працівника на посаду соціального робітника».

Чи має такий працівник право на надбавку за вислугу років на підставі наказу Мінсоцполітики від 15.06.2011 р. № 239? Якщо так, то чи враховувати стаж роботи з 1994 року по 15.08.2006 р.?

(Харківська обл.)

 

З 01.09.2011 р. наказом Мінсоцполітики від 15.06.2011 р. № 239 окремим працівникам державних та комунальних установ соціального захисту населення встановлено надбавку за вислугу років та затверджено Порядок виплати надбавки за вислугу років працівникам державних та комунальних установ соціального захисту населення (далі — Порядок № 239).

Надбавку за вислугу років виплачують працівникам державних та комунальних установ соціального захисту населення незалежно від підпорядкування, оплата праці яких регулюється Умовами оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення», затвердженими спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519.

До таких категорій працівників належать, зокрема, соціальні працівники (п. 3 Порядку № 239).

Надбавку встановлюють за наявності стажу, обчисленого відповідно до п. 4 Порядку № 239. Так, до стажу роботи включають час роботи в державних та комунальних установах незалежно від підпорядкування на посадах, зазначених у п. 3 Порядку № 239, за умови, що оплата праці таких працівників здійснюється згідно з умовами оплати праці працівників державних та комунальних установ соціального захисту населення.

Дійсно, на виконання нових кваліфікаційних вимог працівники, які не мали відповідної освіти та обіймали посади соціальних працівників, були переведені на посади соціальних робітників.

Підкреслимо, що документом для визначення стажу роботи, який дає право на отримання надбавки за вислугу років, є трудова книжка або інші документи, які відповідно до законодавства підтверджують наявність стажу роботи (п. 5 Порядку № 239).

Висновок: соціальний працівник терцентру має право на надбавку за вислугу років. При цьому період роботи з 1994 року по 15.08.2006 р. на посаді соціального працівника (згідно із записами у трудовій книжці) включають до стажу для виплати надбавки.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі