Щодо заповнення податкових декларацій збору за спеціальне використання води

Міністерство доходів і зборів України
Бюджетна бухгалтерія Липень, 2014/№ 27
В обраному У обране
Друк
Як у податкових деклараціях збору за спеціальне використання води за півріччя, три квартали та 2014 рік відображати дані, у зв’язку із зміною ставок з 01.04.2014 р.?

Відповідно до п. 326.1 ст. 326 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі — ПКУ) водокористувачі самостійно обчислюють збір за спеціальне використання води та збір за спеціальне використання води для потреб гідроенергетики і рибництва щокварталу наростаючим підсумком з початку року, а за спеціальне використання води для потреб водного транспорту — починаючи з першого півріччя поточного року, у якому було здійснено таке використання.

Платники збору обчислюють суму збору наростаючим підсумком з початку року та складають податкові декларації за формою, встановленою в порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ (п. 328.2 ПКУ).

Форми податкових декларацій збору за спеціальне використання води (далі — декларації) затверджені наказом Міністерства фінансів від 21.12.2012 р. № 1403.

Законом України від 27.03.2014 р. № 1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», який набрав чинності з 01.04.2014 р., внесено зміни до ПКУ, зокрема встановлені нові ставки збору за спеціальне використання води.

З огляду на зазначене, платники збору розраховують податкове зобов’язання у деклараціях за півріччя, три квартали та за 2014 рік наростаючим підсумком з початку року, при цьому відображають показники двома рядками.

При цьому у рядку «нарахована сума збору з початку року» декларації відображається підсумок:

за півріччя 2014 року — нарахованих сум збору за період «з 01.01.2014 по 31.03.2014 включно» — за ставками, що діяли до 01.04.2014 р., та за період «з 01.04.2014 по 30.06.2014 включно» — за новими ставками, що діють починаючи з 01.04.2014 р.;

за три квартали 2014 року — нарахованих сум збору за період «з 01.01.2014 по 31.03.2014 включно» — за ставками, що діяли до 01.04.2014 р., та за період «з 01.04.2014 по 30.09.2014 включно» — за новими ставками, що діють починаючи з 01.04.2014 р.;

за 2014 рік — нарахованих сум збору за період «з 01.01.2014 по 31.03.2014 включно» — за ставками, що діяли до 01.04.2014 р., та за період «з 01.04.2014 по 31.12.2014 включно» — за новими ставками, що діють починаючи з 01.04.2014 р..

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд