(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
9/9
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Листопад , 2014/№ 41

Бюджетні установи надають платні послуги: чи звільняються вони від сплати земельного податку

Чи звільняються від сплати земельного податку заклади охорони здоров’я та вищі медичні заклади освіти, які утримуються за рахунок коштів бюджету та надають платні послуги, перелік яких затверджено постановою КМУ від 17.09.96 р. № 1138?

Відповідно до п.п. 282.1.8 п. 282.1 ст. 282 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі — ПКУ) від сплати земельного податку звільняються, зокрема, заклади науки, освіти, охорони здоров’я, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

Згідно з п. 284.3 ПКУ якщо платники земельного податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.

Ця норма не поширюється на бюджетні установи у разі надання ними будівель, споруд (їх частин) в тимчасове користування (оренду) іншим бюджетним установам, дошкільним, загальноосвітнім навчальним закладам незалежно від форм власності і джерел фінансування.

Бюджетна установа — орган, установа чи організація, визначена Конституцією України, а також установа чи організація, створена у встановленому порядку органами державної влади, органами влади АР Крим чи органами місцевого самоврядування, яка повністю утримується за рахунок відповідно державного бюджету чи місцевих бюджетів. Бюджетні установи є неприбутковими (п. 12 ч. 1 ст. 2 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI).

Пунктом 1 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 р. № 228, визначено, що кошторис бюджетної установи — основний плановий фінансовий документ бюджетної установи, яким на бюджетний період встановлюються повноваження щодо отримання надходжень і розподіл бюджетних асигнувань на взяття бюджетних зобов’язань та здійснення платежів для виконання бюджетною установою своїх функцій та досягнення результатів, визначених відповідно до бюджетних призначень.

Доходи закладів і установ освіти, науки, культури, охорони здоров’я, які утримуються за рахунок бюджету, зараховуються до складу кошторисів (на спеціальний рахунок) для утримання таких неприбуткових організацій і використовуються виключно на фінансування видатків такого кошторису (у тому числі фінансування господарської діяльності згідно з їх статутами), розрахованого та затвердженого в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (п. 157.10 ст. 157 ПКУ).

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.08.96 р. № 1138 (далі — постанова № 1138), затверджено перелік платних послуг, які надаються в державних закладах охорони здоров’я та вищих медичних закладах освіти.

Враховуючи зазначене, заклади охорони здоров’я та вищі медичні заклади освіти, які повністю утримуються за рахунок коштів бюджету та отримують кошти від надання платних послуг, перелік яких затверджено постановою № 1138, звільняються від сплати земельного податку за умови, що кош­ти від таких платних послуг зараховуються до складу кошторисів (на спеціальний рахунок) для утримання таких неприбуткових організацій і використовуються виключно на фінансування видатків такого кошторису.

бюджетні установи, платні послуги, земельний податок додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті