Щодо звільнення від плати за харчування дітей у ДНЗ

В обраному У обране
Друк
Гомілко Ірина, головний спеціаліст відділу праці та нормативно-інформаційного забезпечення Департаменту економіки та фінансування
Бюджетна бухгалтерія Листопад, 2014/№ 42
Чи звільняється від плати за харчування в дошкільному навчальному закладі мати, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трьох років і одержує щомісячну допомогу на дитину в сумі 130,00 грн.?

Питання щодо плати за харчування дітей в дошкільних навчальних закладах (далі — ДНЗ) регламентується:

ст. 35 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 р. № 2628-III;

постановою КМУ «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних закладів» від 26.08.2002 р. № 1243;

Порядком встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженим наказом Міносвіти від 21.11.2002 р. № 667 (далі — Порядок № 667).

Відповідно до зазначених документів батьки вносять плату за харчування дітей у державному (комунальному) ДНЗ у сільській місцевості — в розмірі, що не перевищує 30 %, у міській місцевості — не вище 50 % від вартості харчування дитини на день.

Від плати за харчування дітей у ДНЗ звільняються батьки або особи, які їх замінюють, у сім’ях, в яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за поперед­ній квартал з урахуванням індексу зростання цін не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється Законом України про Державний бюджет (на 2013 рік — 373,73 грн., на 2014 рік — 396,90 грн.) для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини в державних і комунальних ДНЗ.

Відповідно до п. 2.5 Порядку № 667 звільнення батьків від плати за харчування дитини в ДНЗ здійснюється після подання довідок про сукупний дохід кожного члена сім’ї за попередній квартал, виданих за місцем отримання доходів, і довідки про склад сім’ї, виданої житлово-комунальними організаціями, сільськими (селищними) радами.

Виходячи з викладеного, якщо сукупний дохід на кожного члена сім’ї у 2014 році не перевищує 396,90 грн., така сім’я звільняється від плати за харчування дитини в ДНЗ.

Зазначеними вище нормативними документами інших обмежень при наданні вказаної пільги не передбачено.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити