Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Щодо звільнення від плати за харчування дітей у ДНЗ

Гомілко Ірина, головний спеціаліст відділу праці та нормативно-інформаційного забезпечення Департаменту економіки та фінансування
Бюджетна бухгалтерія Листопад, 2014/№ 42
Друк
Чи звільняється від плати за харчування в дошкільному навчальному закладі мати, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трьох років і одержує щомісячну допомогу на дитину в сумі 130,00 грн.?

Питання щодо плати за харчування дітей в дошкільних навчальних закладах (далі — ДНЗ) регламентується:

ст. 35 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 р. № 2628-III;

постановою КМУ «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних закладів» від 26.08.2002 р. № 1243;

Порядком встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженим наказом Міносвіти від 21.11.2002 р. № 667 (далі — Порядок № 667).

Відповідно до зазначених документів батьки вносять плату за харчування дітей у державному (комунальному) ДНЗ у сільській місцевості — в розмірі, що не перевищує 30 %, у міській місцевості — не вище 50 % від вартості харчування дитини на день.

Від плати за харчування дітей у ДНЗ звільняються батьки або особи, які їх замінюють, у сім’ях, в яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за поперед­ній квартал з урахуванням індексу зростання цін не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється Законом України про Державний бюджет (на 2013 рік — 373,73 грн., на 2014 рік — 396,90 грн.) для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини в державних і комунальних ДНЗ.

Відповідно до п. 2.5 Порядку № 667 звільнення батьків від плати за харчування дитини в ДНЗ здійснюється після подання довідок про сукупний дохід кожного члена сім’ї за попередній квартал, виданих за місцем отримання доходів, і довідки про склад сім’ї, виданої житлово-комунальними організаціями, сільськими (селищними) радами.

Виходячи з викладеного, якщо сукупний дохід на кожного члена сім’ї у 2014 році не перевищує 396,90 грн., така сім’я звільняється від плати за харчування дитини в ДНЗ.

Зазначеними вище нормативними документами інших обмежень при наданні вказаної пільги не передбачено.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі