Перевірка ДП «Укрпошта» фахівцями Пенсійного фонду

В обраному У обране
Друк
Станкус Татьяна, экономист-аналитик Издательского дома «Фактор»
Бюджетна бухгалтерія Листопад, 2014/№ 43

У договорі між ДП «Укрпошта» та Пенсійним фондом зазначено: «Допускати посадових осіб Фонду до перевірок цільового використання кош­тів, призначених для виплати пенсій, на умовах та у випадках, передбачених чинним законодавством». Також цим договором передбачено проведення перевірок використання коштів Пенсійного фонду центрами поштового зв’язку щоквартально, а відділеннями поштового зв’язку — не менше одного разу на рік. Але ст. 31 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» установлено, що перевірки підприємств, установ та організацій контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабміну або за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки.

У зв’язку з цим виникло запитання: чи можна допускати працівників Пенсійного фонду до перевірок цільового використання коштів цього фонду на підприємства поштового зв’язку?

Дійсно, ст. 31 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 16.01.2014 р. № 719-VII (далі — Закон про Держбюджет) встановлено, що перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб — підприємців контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби України) здійснюються протягом серпня — грудня 2014 року виключно з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки.

Для того щоб не виникали запитання, про які саме контролюючі органи йдеться у ст. 31 цього Закону, Кабмін затвердив постанову «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» від 13.08.2014 р. № 408 (далі — постанова № 408). Цією постановою затверджено Перелік державних інспекцій та інших контролюючих органів, яким надаватиметься дозвіл Кабміну на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб — підприємців.

Серед інших контролюючих органів, визначених цим Переліком, фігурує й Пенсійний фонд України.

Згідно з п. 1 постанови № 408 надання дозволу Кабміном на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб — підприємців державними інспекціями та іншими контро­люючими органами за Переліком (за винятком перевірок стану підготовки до роботи енергетичних об’єктів суб’єктів електроенергетики та суб’єктів відносин у сфері теплопостачання) здійснюється шляхом прийняття відповідного розпорядження.

Надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб — підприємців відповідно до п. 2 постанови № 408 не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України від 13.04.2012 р. № 4651-VI (далі — КПКУ).

Отже, відповідно до вимог ст. 31 Закону про Держбюджет та пп. 1 і 2 постанови № 408 Пенсійний фонд до кінця 2014 року може здійснювати перевірки лише за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки, з дозволу Кабміну, за рішенням суду або на вимогу службових осіб у випадках, передбачених КПКУ.

Але водночас, як зазначено у запитанні, умовами договору між ДП «Укрпошта» та Пенсійним фондом за обопільною згодою передбачено проведення перевірок використання коштів Пенсійного фонду центрів поштового зв’язку щоквартально, а відділень поштового зв’язку — не менше одного разу на рік. Тому, на нашу думку, в цьому випадку такі умови договору можна вважати добровільною заявою суб’єкта господарювання на проведення
перевірок.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити