Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Щодо положень постанови КМУ від 01.03.2014 р. № 65

Міністерство фінансів України
Бюджетна бухгалтерія Жовтень, 2014/№ 37
Друк
Лист від 12.05.2014 р. № 31-07110-05-10/11103

Міністерство фінансів України <…> розглянуло лис­та <…> щодо внесення змін до постанови Кабінету
Міністрів України від 01.03.2014 р. № 65 в частині проведення ремонту та оновлення матеріально-технічної бази вищих навчальних закладів і повідомляє.

Постановою Кабінету Міністрів України від
 23.04.2014 р. № 128 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 березня 2014 р. № 65» внесені зміни до Заходів щодо економного та раціонального використання державних коштів, передбачених для утримання органів державної влади та інших державних органів, утворених органами державної влади підприємств, установ та організацій, які використовують кошти державного бюджету, та передбачено можливість:

проведення ремонту приміщень, що перебувають у аварійному стані, приміщень навчальних закладів, ремонт яких здійснюється за рахунок коштів спеціального фонду з метою дотримання вимог санітарних норм та норм пожежної безпеки для забезпечення навчально-виховного процесу (зміни до пункту 1 Заходів);

придбання меблів, побутової техніки за рахунок коштів спеціального фонду державного бюджету, отриманих на вказану мету як гранти, міжнародна технічна допомога, благодійні внески (виноска «**» до пункту 1 Заходів).

 

Заступник Міністра — керівник апарату В. Матвійчук

Коментар редакції

Коли установа може провести ремонт приміщень

У листі, що коментується, Мінфін звертає увагу бюджетних установ на зміни, внесені до Заходів щодо економного та раціонального використання державних коштів, передбачених для утримання органів державної влади та інших державних органів, утворених органами державної влади підприємств, установ та організацій, які використовують кошти державного бюджету, затверджених постановою КМУ від 01.03.2014 р. № 65 (далі — Заходи). Ідеться про зміни, внесені постановою КМУ від 23.04.2014 р. № 128. Із текстом цих змін і детальним коментарем до них можна ознайомитися в газеті «Бюджетна бухгалтерія», 2014, № 19, с. 4.

Так, згідно з п. 1 Заходів бюджетним установам дозволено проводити ремонт:

1) приміщень, що перебувають в аварійному стані.

Для підтвердження аварійного стану необхідно мати звіт (висновок) про результати обстеження приміщення, складений спеціалізованою організацією. Наразі основні вимоги до обстеження таких приміщень визначені Правилами обстежень, оцінки технічного стану та паспортизації виробничих будівель і споруд, затвердженими спільним наказом Держкомітету з нагляду за охороною праці та Держкомбуду від 27.11.97 р. № 32/288. Однак зверніть увагу: з 01.01.2015 р. цей документ втратить чинність;

2) приміщень навчальних закладів.

Увага! Ремонтувати зазначені приміщення дозволено за умови, якщо такий ремонт проводиться:

— за рахунок коштів спеціального фонду;

— з метою дотримання вимог санітарних норм та норм пожежної безпеки;

— для забезпечення навчально-виховного процесу.

Крім того, у листі, що коментується, Мінфін указав, що бюджетним установам дозволено придбавати меблі, побутову техніку за рахунок коштів спеціального фонду, які отримані як гранти, міжнародна технічна допомога, благодійні внески. Також із цього питання рекомендуємо звернути увагу на лист Держказначейської служби від 04.07.2014 р. № 17-08/659-15588 (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2014, № 35, с. 19).

 

Вікторія МАТВЄЄВА, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць