(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/8
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Жовтень , 2014/№ 39

Видача дипломів та залікових книжок: як оподатковувати такі операції

http://tinyurl.com/y3dfgc6g
Який порядок оподаткування операцій з видачі дипломів та залікових книжок навчальними закладами, що мають ліцензію на проведення освітницької діяльності?

Відповідно до п.п. 197.1.2 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI звільняються від оподаткування операції з постачання послуг із здобуття вищої, середньої, професійно-технічної та дошкільної освіти навчальними закладами, у тому числі навчання аспірантів і докторантів, навчальними закладами, що мають ліцензію на постачання таких послуг, а також послуг з виховання та навчання дітей у будинках культури, дитячих музичних, художніх, спортивних школах і клубах, школах мистецтв та послуг з проживання учнів або студентів у гуртожитках.

Фінансово-господарська діяльність у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах здійснюється відповідно до законів України «Про освіту» від 23.05.91 р. № 1060-XII (далі — Закон № 1060-XII), «Про загальну середню освіту» від 13.05.99 р. № 651-XIV, «Про професійно-технічну освіту» від 10.02.98 р. № 103/98-ВР, «Про вищу освіту» від 01.07.2014 р. № 1556-VII (далі — Закон № 1556-VII) та інших нормативно-правових актів.

Відповідно до ст. 27 Закону № 1060-XII випускнику державного або іншого акредитованого (атестованого) навчального закладу видається відповідний документ про освіту встановленого зразка.

Зразки документів про освіту затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Частиною 1 ст. 9 Закону № 1556-VII встановлюються такі види документів про вищу освіту (наукові ступені) за відповідними ступенями:

— диплом молодшого бакалавра;

— диплом бакалавра;

— диплом магістра;

— диплом доктора філософії;

— диплом доктора наук.

Згідно з п.п. 3.12.2.3 Положення про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах, затвердженого наказом Міносвіти від 02.06.93 р. № 161 (далі — Положення № 161), результати складання екзаменів і диференційованих заліків оцінюються за чотирибальною шкалою («відмінно», «добре», «задовільно», «незадовільно»), а заліків — за двобальною шкалою («зараховано», «незараховано») і вносяться в екзаменаційну відомість, залікову книжку, навчальну картку студента.

Відповідно до п.п. 3.12.3.5 Положення № 161 студенту, який захистив дипломний проект (роботу), склав державні іспити згідно з вимогами освітньо-професійної програми підготовки, рішенням державної комісії присвоюється відповідний освітній рівень (кваліфікація), видається державний документ про освіту (кваліфікацію).

Таким чином, з метою оподаткування ПДВ операції з видачі дипломів та залікових книжок не розглядаються як окремі операції з постачання, а є складовою послуг з освітньої діяльності, які звільняються від обкладення ПДВ.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
видача дипломів, видача залікових книжок, оподаткування додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті