Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Індексація зарплати натурників, яких залучають до проведення навчальних занять

Лаврентьєва Жанна, головний спеціаліст відділу рівня життя та моніторингу бідності
Бюджетна бухгалтерія Жовтень, 2014/№ 40
Друк
Академією дизайну та мистецтв за строковим договором залучаються натурники з погодинною оплатою праці (основне місце роботи). Так, натурника прийнято з 1 лютого 2014 року по 30 червня 2014 року. У травні йому нараховано зарплату у розмірі 1465 грн. Чи потрібно її було індексувати та як правильно це зробити? Якщо в місяці збільшиться кількість відпрацьованих годин, чи стане цей місяць базовим?

Індексують зарплату працівників згідно з нормами Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078 (далі — Порядок № 1078).

Об’єктом індексації є оплата праці працівників установ (закладів), яку вони отримують на умовах трудового договору, у тому числі укладеного на певний строк. Тому зарплату демонстратора пластичних поз (натурника), який працює за строковим трудовим договором, індексують на загальних підставах.

Згідно з п. 101 Порядку № 1078 обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації заробітної плати новоприйнятих працівників здійснюють з місяця прийняття працівника на роботу (тобто з урахуванням індексу інфляції, що припадає на місяць прийняття).

Тому якщо працівника прийнято в лютому 2014 року, то обчислення індексу споживчих цін наростаючим підсумком для проведення індексації починають з урахуванням індексу, що припадає на місяць прийняття, тобто лютий 2014 року. Право на індексацію зарплати новоприйнятого працівника настане тоді, коли індекс споживчих цін наростаючим підсумком перевищить поріг індексації (101 %).

Так, у травні 2014 року у працівника настало право на індексацію. Індекс споживчих цін, розрахований наростаючим підсумком з лютого 2014 року, становив 2,8 %. Оскільки зарплату індексують у межах прожиткового мінімуму, установленого для працездатних осіб, то сума індексації цього місяця складала: 34,10 грн. (1218 грн. х 2,8 %), а в червні — 75,52 (1218 грн. х 6,2 %).

Згідно з абз. 8 п. 5 Порядку № 1078 не є базовим місяць, в якому зарплата зросла, зокрема, за рахунок збільшення обсягу робіт. Тому при збільшенні кількості відпрацьованих натурником годин базовим місяць не визнають.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць