(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 33
  • № 32/1
  • № 32
  • № 31
  • № 30
  • № 29
  • № 28/1
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
8/23
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Вересень , 2014/№ 34

Щодо розрахунку плати за користування надрами

Чи справляється плата за користування надрами, якщо суб’єкти господарювання здійснюють видобування підземних вод, але не вважають себе гірничими підприємствами?

Відповідно до п.п. 263.1.1 п. 263.1 ст. 263 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі — ПКУ) платниками плати за користування надрами для видобування корисних копалин є суб’єкти господарювання, у тому числі громадяни України, іноземці та особи без громадянства, зареєстровані відповідно до закону як підприємці, які набули права користування об’єктом (ділянкою) надр на підставі отриманих спеціальних дозволів на користування надрами (далі — спеціальний дозвіл) у межах конкретних ділянок надр з метою провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин, у тому числі під час геологічного вивчення (або геологічного вивчення з подальшою дослідно-промисловою розробкою) в межах зазначених у таких спеціальних дозволах об’єктах (ділянках) надр.

Платниками плати за користування надрами для видобування корисних копалин є землевласники та землекористувачі, крім суб’єктів підприємництва, які відповідно до законодавства відносяться до фермерських господарств, що провадять господарську діяльність з видобування підземних вод на підставі дозволів на спеціальне водокористування (п.п. 263.1.5 п. 263.1 ст. 263 ПКУ).

Податкові зобов’язання з плати за користування надрами для видобування корисних копалин для підземних вод (далі — Плата) за II квартал 2014 року обчислюються платниками за ставкою 5 відсотків вартості товарної продукції гірничого підприємства (далі — Товарна продукція).

Базою обкладення Платою є вартість Товарної продукції, яка обчислюється платником у порядку, визначеному п.п. 263.6.1 п. 263.6 ст. 263 ПКУ, і визначається за більшою з таких величин:

фактичними цінами реалізації відповідного виду Товарної продукції;

розрахунковою вартістю відповідного виду Товарної продукції.

У випадку використання платниками обсягів видобутих підземних вод виключно для власних потреб база обкладення Платою визначається як сума витрат на добування та первинну переробку мінеральної речовини з метою приведення її до вимог відповідних стандартів.

При обчисленні податкових зобов’язань з Плати для об’єктів надр, у межах яких видобування підземних вод здійснюється на підставі дозволу на спеціальне використання води та за відсутності раніше виконаної державної експертизи та оцінки запасів корисних копалин, платники застосовують середній галузевий показник коефіцієнта рентабельності, що оприлюднений Державною комісією України по запасах корисних копалин на відповідний календарний рік (лист Міністерства доходів і зборів України від 07.07.2014 р. № 16034/7/99-99-15-04-01-17).

Розмір бази обкладення Платою визначається за розрахунковою вартістю як сума витрат, понесених надрокористувачем як добування, так і первинної переробки. Витрати на первинну переробку — витрати, що пов’язані з приведенням добутої підземної води до вимог стандартів та санітарних норм Товарної продукції. Розрахункова вартість Товарної продукції обчислюється платниками за формулою п.п. 263.6.9 п. 263.6 ст. 263 ПКУ, де витрати калькулюються в порядку, встановленому пп. 263.6.5 — 263.6.8 п. 263.6 ст. 263 ПКУ.

плата за користування надрами додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті