Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Щодо плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах

Гомілко Ірина, головний спеціаліст відділу праці та нормативно-інформаційного забезпечення Департаменту економіки та фінансування
Бюджетна бухгалтерія Вересень, 2014/№ 36
Друк
Для безкоштовного харчування дитини батьками надається до бухгалтерії школи-інтернату або дитячого садка довідка про одержання соціальної допомоги як малозабезпеченій сім’ї. Така довідка до бухгалтерії надійшла 15 вересня. Вона видана управлінням соціального захисту населення 14 вересня, але в довідці зазначено, що сім’я має статус малозабезпеченої з 1 вересня. З якого моменту необхідно надати дитині безкоштовне харчування?

Перш за все підкреслимо: надання батьками довідки про одержання соціальної допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» від 01.06.2000 р. № 1768-III (далі — Закон № 1768) є підставою для звільнення від плати за утримання дитини в школі-інтернаті, а не за харчування в дошкільному навчальному закладі (далі — ДНЗ).

Питання щодо плати за харчування дітей в ДНЗ регламентується:

ст. 35 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 р. № 2628-III;

постановою КМУ «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних закладів» від 26.08.2002 р. № 1243;

Порядком встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженим наказом Міносвіти від 21.11.2002 р. № 667,

та іншими діючими у цій сфері нормативними актами.

Відповідно до зазначених документів батьки вносять плату за харчування дітей у державному (комунальному) ДНЗ у сільській місцевості в розмірі, що не перевищує 30 %, у міській місцевості — не вище 50 % від вартості харчування дитини на день.

Від плати за харчування дітей у ДНЗ звільняються, зокрема, батьки (особи, які їх замінюють) у сім’ях, в яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал з урахуванням індексу зростання цін не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму, який щороку встановлюється законом про держбюджет (на 2013 рік — 373,73 грн., на 2014 рік — 396,90 грн.) для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини в державних і комунальних ДНЗ.

В інтернатних закладах від плати за утримання дітей звільняються, зокрема, батьки (особи, які їх замінюють) із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону № 1768. Підставою для звільнення є довідка про призначення такої допомоги, видана органами праці та соціального захисту. У довідці зазначається, з якого моменту вона діє. Ця дата і є моментом звільнення від зазначеної плати. Тобто у заданому вище запитанні — з 1 вересня.

Протягом навчального року в школах-інтернатах звільнення від плати батьків з малозабезпечених сімей відбувається двічі. Пунктом 20 постанови КМУ «Про порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям» від 24.02.2003 р. № 250 установлено, що така допомога призначається на 6 місяців і відповідно довідка про те, що сім’я малозабезпечена, чинна протягом півроку, а потім повинна оновлюватися.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць