(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/8
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Серпень , 2015/№ 29

Чи можна придбати телефонний апарат вартістю більш ніж 600 грн.

Чи може бюджетна організація придбати телефонний апарат з двома переносними слухавка- ми, вартість якого перевищує 600 грн.? Чи підпадає такий апарат під обмеження щодо купівлі радіоапаратури вартістю не більше 600 грн., установлене постановою КМУ від 04.04.2001 р. № 332? (м. Харків)

Усі бюджетні організації мають додержуватися граничних розмірів витрат, визначених постановою КМУ «Про граничні суми витрат на придбання автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування, мобільних телефонів, комп’ютерів державними органами, а також установами та організаціями, які утримуються за рахунок державного і місцевих бюджетів» від 04.04.2001 р. № 332.

Ця постанова є чинною та визначає граничні розміри витрат, які можуть провести бюджетні організації для закупівлі визначеного в цій постанові майна.

Так, цим документом установлено, що бюджетні організації можуть придбавати теле- і радіоапаратуру, відеотехніку для службових кабінетів вартістю не більше 600 грн.

Але телефонні апарати не належать до теле-, радіоапаратури або відеотехніки. Телефонні апарати належать до електротехніки.

У Переліку видів виробів, які віднесено до складної побутової техніки, затвердженому наказом Міністерства машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії України від 30.09.96 р. № 306, було визначено, що радіотелефони, телефони, телефакси належать до побутових приладів електронної техніки.

До радіоелектронної побутової апаратури ж належать: телевізійна апаратура, радіоприймальні прилади, апаратура магнітного запису та відтворення, відеоапаратура тощо.

І хоча цей Перелік не так давно втратив чинність, сама суть радіоапаратури та електротехніки залишилась незмінною.

Тож вважаємо, що обмеження у сумі 600 грн. до телефонних апаратів не застосовується.

Не слід забувати і про Заходи щодо економного та раціонального використання державних коштів, передбачених для утримання органів державної влади та інших державних органів, утворених органами державної влади підприємств, установ та організацій, які використовують кошти державного бюджету, затверджені постановою КМУ від 01.03.2014 р. № 65 (далі — Заходи, постанова № 65)(ср. 025069200) .

Пунктом 1 цих Заходів передбачено припинення придбання побутової техніки.

Примітками до Заходів дозволено лише придбання побутової техніки за рахунок коштів спеціального фонду державного бюджету, отриманих на вказану мету як гранти, міжнародна технічна допомога, благодійні внески.

Ці Заходи стосуються коштів державного бюджету. Але в той же час п. 13 постанови № 65 органам місцевого самоврядування рекомендовано також затвердити заходи щодо економного та раціонального використання бюджетних коштів.

Тож якщо у вашому регіоні прийнято аналогічні заходи, то придбавати телефон за кошти загального фонду взагалі не можна.

корпоративний телефон додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті