(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 46
  • № 45
  • № 44/1
  • № 44
  • № 43
  • № 42
  • № 41
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
14/17
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Грудень , 2015/№ 47

Педстаж майстра виробничого навчання

Чоловік тривалий час працював майстром виробничого навчання у професійно-технічному навчальному закладів. Тепер працює на виробництві (основне місце роботи), а за сумісництвом у цьому ж закладі на 0,5 ставки продовжує обіймати посаду майстра виробничого навчання. При цьому педагогічний працівник-сумісник проходив підвищення кваліфікації, атестацію. Чи буде зараховано період його роботи за сумісництвом до педагогічного стажу для встановлення надбавки за вислугу років та для призначення пенсії за вислугу років?

Перш за все слід звернути увагу на те, що основним документом, за яким визначається стаж роботи особи, зокрема педагогічного стажу, є трудова книжка цієї особи.

У випадку, якщо мова йде про педагогічний стаж для виплати надбавки за вислугу років, то відповідно до п. 4 Порядку виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти, затвердженого постановою КМУ від 31.01.2001 р. № 78, працівникам підприємств, установ, організацій, які, крім основної роботи, працювали за сумісництвом на посадах науково-педагогічних або педагогічних працівників з обсягом роботи не менше ніж на 0,25 посадового окладу (ставки заробітної плати), до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років зараховується період роботи на цих посадах.

Тобто оскільки в цьому конкретному випадку чоловік працював майстром виробничого навчання за сумісництвом на 0,5 ставки, то цей період його роботи (за сумісництвом) зараховується до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років.

У випадку якщо питання стосується обрахунку спеціального педагогічного стажу роботи для виходу цієї особи на пенсію за вислугу років, то слід зазначити, що пенсія встановлюється лише за основним місцем роботи.

Крім того, відповідно до постанови КМУ «Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років» від 04.11.93 р. № 909 (із змінами і доповненнями) пенсія за вислугу років призначається не всім педагогічним працівникам, а лише тим, посади яких передбачені в Переліку закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, та мають спеціальний стаж роботи станом на 01.04.2015 р. не менше 25 років і після цієї дати:

з 01.04.2015 р. по 31.03.2016 р. — не менше 25 років 6 місяців;

з 01.04.2016 р. по 31.03.2017 р. — не менше 26 років;

з 01.04.2017 р. по 31.03.2018 р. — не менше 26 років 6 місяців;

з 01.04.2018 р. по 31.03.2019 р. — не менше 27 років;

з 01.04.2019 р. по 31.03.2020 р. — не менше 27 років 6 місяців;

з 01.04.2020 р. по 31.03.2021 р. — не менше 28 років;

з 01.04.2021 р. по 31.03.2022 р. — не менше 28 років 6 місяців;

з 01.04.2022 р. по 31.03.2023 р. — не менше 29 років;

з 01.04.2023 р. по 31.03.2024 р. — не менше 29 років 6 місяців;

з 01.04.2024 р. або після цієї дати — не менше 30 років.

Педагогічна робота за сумісництвом, навіть на зазначених в цьому Переліку педагогічних посадах, не дає права на призначення пенсії за вислугу років.

педагогічний стаж, майстер виробничого навчання додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті