(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 48/1
  • № 48
  • № 47
  • № 46
  • № 45
  • № 44/1
  • № 44
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
15/17
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Січень , 2015/№ 1-2

Умови для підвищення посадового окладу соціального працівника терцентру

Чи обов’язково підвищувати посадовий оклад соціальному працівнику терцентру за роботу у шкідливих і важких умовах праці на 15 %? Яким має бути обсяг роботи в таких умовах для встановлення підвищення?

Відповідь потрібно шукати в Умовах оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519 (далі — Умови № 308/519).

Оплата праці працівників терцентру здійснюється за фактично відпрацьований час, виходячи з посадового окладу (тарифної ставки) з урахуванням підвищень, доплат і надбавок, передбачених чинним законодавством (п. 1.4 Умов № 308/519).

Згідно з п. 1 п.п. 2.4.5 Умов № 308/519 працівники терцентрів, які обіймають посади, визначені п.п. 2.6 додатка 3 до цих Умов, мають право на підвищення посадових окладів на 15 % у зв’язку зі шкідливими та важкими умовами праці. Серед них зазначені й соціальні працівники.

Важливо! Підставою для підвищення посадових окладів у зв’язку зі шкідливими та важкими умовами праці в цьому випадку є особливі умови праці, відмінні від нормальних.

Для соціальних працівників терцентрів особливими умовами праці, за які їм установлюється підвищення посадових окладів, є робота, пов’язана із:

— застосуванням на практиці нормативно-правових актів з питань соціального захисту населення;

— виявленням і реєстрацією громадян похилого віку та непрацездатних громадян, які потребують соціального обслуговування та медико-соціальної допомоги;

— застосуванням необхідних заходів зі створення безпечних умов праці та забезпеченням засобами праці (матеріалами, обладнанням, спеціальним одягом) соціальних робітників;

— контролем за якісним виконанням соціальними робітниками встановлених їм завдань та обов’язків тощо.

Конкретний перелік посад працівників, які мають право на підвищення посадових окладів (тарифних ставок) у зв’язку зі шкідливими та важкими умовами праці затверджує керівник терцентру за узгодженням із профспілкою залежно від функціональних обов’язків працівника та обсягу роботи в цих умовах праці (п. 8 п.п. 2.4.5 Умов № 308/519).

Увага! Законодавчо обсяг і час роботи в «шкідливих і важких» умовах, що дає право на підвищення посадового окладу, не встановлено.

Тому колективним договором терцентру має бути затверджено перелік посад працівників, які мають право на підвищення посадових окладів відповідно до п. 1 п.п. 2.4.5 Умов № 308/519 (ср. 025069200). Ураховуючи, що посада (професія) соціального працівника зазначена в п.п. 2.6 додатка 3 до Умов № 308/519, керівник терцентру за узгодженням із профспілкою має повне право включити її до зазначеного переліку.

Ще раз підкреслимо: Умовами № 308/519 не визначено залежність цього підвищення від чисельності підопічних і часу, безпосередньо відпрацьованого з ними. Умови № 308/519 також не вимагають проведення атестації робочих місць для встановлення підвищення посадового окладу.

Якщо працівник має право на підвищення посадового окладу, то виплата такого підвищення має обов’язковий характер.

підвищення посадового окладу додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті