(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 48/1
  • № 48
  • № 47
  • № 46
  • № 45
  • № 44/1
  • № 44
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
16/17
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Січень , 2015/№ 1-2

Заступник директора з навчально-виховної роботи: чи можна ввести таку посаду у вечірній школі

У вечірній (змінній) школі ІІ — ІІІ рівнів станом на 01.09.2014 р. навчалося:
— на очній формі навчання — 99 учнів у 6 класах-комплектах;
— на заочній формі навчання — 61 учень у 3 навчально-консультаційних пунктах.
Чи можна ввести до штату школи посаду заступника директора з навчально-виховної роботи?

Вечірня (змінна) школа — це загальноосвітній навчальний заклад II — III ступенів, що забезпечує реалізацію права громадян, які не мають можливості навчатися у школах з денною формою навчання, на загальну середню освіту з відривом або без відриву від виробництва. Таке визначення наведене в п.п. 1.1 Положення про вечірню (змінну) школу, затвердженого наказом Міносвіти від 04.07.2005 р. № 397.

У п.п. 5.10 цього Положення зазначено: штатний розпис вечірньої школи державної чи комунальної форми власності встановлюється відповідним органом управління освітою на підставі Типових штатних нормативів, затверджених в установленому законодавством порядку.

Зараз діють Типові штатні нормативи загальноосвітніх навчальних закладів, затверджені наказом Міносвіти від 06.12.2010 р. № 1205. Але, як випливає з п. 1 цього документа, його дія не поширюється на вечірні (змінні) школи.

Тому констатуємо: типових штатних нормативів вечірніх (змінних) шкіл, затверджених в установленому законодавством порядку, не існує. Як же бути?

За відправну точку при затвердженні штатного розпису вечірньої (змінної) школи можна взяти наказ Міносвіти СРСР «Про затвердження типових штатних нормативів вечірніх (змінних) середніх загальноосвітніх шкіл» від 20.11.87 р. № 212 (ср. 025069200). Згідно з цим документом посаду заступника директора з навчально-виховної роботи вводять, якщо в школі налічується більше 7 класів-комплектів. Тому якщо керуватися старими нормативами, то у вашому випадку ввести таку посаду не можна.

Проте зважаючи на давність цього документа і наявність нових умов роботи та підходів до освіти на сьогодні, його не можна вважати догмою при складанні штатного розпису вечірньої (змінної) школи. Перш за все при затвердженні штатного розпису до прийняття нових штатних нормативів слід керуватися законодавством України, враховувати конкретні умови роботи навчального закладу та затверджений фонд оплати праці.

Отже, якщо існує обґрунтована необхідність у введен­ні посади заступника директора з навчально-виховної роботі, то її можна ввести до штату вечірньої (змінної) школи за погодженням з організа­цією вищого рівня.

вечірня школа, посади додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті