Передача коштів для будинку культури

В обраному У обране
Друк
Галина МАРКОВИЧ, заступник директора Департаменту місцевих бюджетів — начальник Управління планування місцевих бюджетів Міністерства фінансів України, заслужений економіст України, кандидат економічних наук
Бюджетна бухгалтерія Липень, 2015/№ 28
У минулому році будинок культури надавав платні послуги (проводив дискотеки). Станом на 01.01.2015 р. на рахунку утворився залишок коштів, що надійшли від надання цих послуг. У 2015 році будинки культури нашого району передали на фінансування до районного бюджету (виплачують заробітну плату і оплачують комунальні послуги). При цьому все майно, включаючи приміщення, залишилося на балансі сільської ради. Також у сільської ради залишилися кошти на рахунку. У січні — лютому 2015 року сільська рада ще оплачувала за загальним фондом по КПКВ 110204 комунальні послуги, кредиторську заборгованість. Чи може сільська рада оплатити із спеціального фонду (залишок власних коштів по КПКВ 110204) матеріали для поточного ремонту сільського будинку культури? (м. Львів)

Оскільки сільський будинок культури фінансується з районного бюджету, сільська рада не може здійснювати жодних видатків, пов’язаних з утриманням цього закладу (придбання матеріалів для поточного ремонту відноситься до таких видатків). Але при цьому сільська рада може прийняти рішення і передбачити за рахунок коштів сільського бюджету субвенцію районному бюджету для, наприклад, покращення матеріальноехнічної бази будинку культури.

Водночас зауважимо: у зв’язку з тим, що заклад перейшов на фінансування з районного бюджету (зміна підпорядкованості), усі бюджетні рахунки для операцій, в тому числі рахунки для зарахування власних надходжень бюджетних установ, закриваються.

Орган Держказначейської служби на підставі платіжного доручення клієнта перераховує залишки коштів на інший відкритий рахунок клієнта.

Це питання унормовано ч. 1 ст. 57 і ч. 9 ст. 78 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI та Порядком відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України, затвердженим наказом Мінфіну від 22.06.2012 р. № 758.

Тобто на кінець 2014 року рахунок для обліку власних надходжень будинку культури необхідно було закрити та відкрити новий (при відділі культури райдержадміністрації — розпоряднику коштів, через якого фінансуватиметься заклад), на який перерахувати залишок коштів, що склався на 01.01.2015 р.

Порядок використання залишків бюджетних коштів та внесення змін до спеціального фонду кошторису врегульовано п. 49 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2002 р. № 228.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити