Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Питання використання залишків субвенції

Маркович Галина, заступник директора Департаменту місцевих бюджетів — начальник Управління планування місцевих бюджетів Міністерства фінансів України, заслужений економіст України, кандидат економічних наук
Бюджетна бухгалтерія Червень, 2015/№ 24
Друк
Залишки коштів субвенцій зберігаються на рахунках місцевих бюджетів і використовуються у наступному бюджетному періоді з урахуванням цільового призначення субвенції та на оновлення матеріально-технічної бази відповідних закладів. Чи означає це, що залишок можна передати у бюджет розвитку для капітальних видатків?

Відповідно до ч. 4 ст. 1032 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI (далі — БКУ) залишки освітньої, медичної субвенцій та субвенції на підготовку робітничих кадрів, не використані на кінець бюджетного року, не вилучаються до державного бюджету, а залишаються на рахунках місцевих бюджетів для використання їх в подальшому з урахуванням цільового спрямування та на оновлення матеріально-технічної бази відповідних навчальних закладів.

Змінами, внесеними до БКУ у березні 2015 року Законом України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» від 02.03.2015 р. № 212, передбачено, що субвенція може спрямовуватися і на капітальні видатки в поточному році, але у разі забезпечення у повному обсязі потреби в коштах на поточні видатки на весь бюджетний період та за умови відсутності простроченої бюджетної заборгованості за захищеними видатками навчальних закладів.

Тобто за рішенням відповідної місцевої ради кошти можуть бути спрямовані як на поточні, так і на капітальні видатки.

Оскільки відповідно до п. 2 ч. 2 БКУ капітальні видатки належать до витрат бюджету розвитку, обсяг субвенції в цій частині необхідно передати до бюджету розвитку.

Кошти, передані з іншої частини місцевого бюджету за рішенням відповідної місцевої ради, відповідно до ч. 1 ст. 71 БКУ є одним із джерел формування бюджету розвитку.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць