(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 24/1
 • № 23
 • № 22
 • № 21
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
9/18
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Червень , 2015/№ 24

Витрати на ремонт та обслуговування КНС

http://tinyurl.com/y6kp758a
На балансі сільської ради знаходиться КНС (каналізаційно-насосна станція), яка виконує функції подачі води та викачує нечистоти від житлових будинків та гуртожитку, який також значиться на балансі сільської ради.
Згідно з рішенням сесії сільської ради жителі проводять розрахунки за надані послуги з сільською радою. Ці кошти надходять до цільових фондів, та за КТКВКМБ 240900 (цільові фонди) проводяться відповідні видатки на ремонт та обслуговуванню КНС, але цих коштів недостатньо. Виникла потреба у перекритті КНС та заміні лічильників.
Чи можна виділити кошти із загального фонду на ці потреби та за яким КТКВКМБ та КЕКВ можна провести ці видатки? Чи можна провести необхідні видатки за договорами цивільно-правового характеру за КЕКВ 2111, 2120?

Так, у сільському бюджеті за рішенням сільської ради можуть передбачатися кошти на фінансування зазначених видатків. Правовими підставами є:

ст. 91 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI (далі — БКУ) — в усіх місцевих бюджетах можуть передбачатися видатки на фінансування місцевих програм розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою населених пунктів, заходів програм у сфері житлово-комунального господарства з будівництва та реконструкції водопровідних та каналізаційних очисних споруд, доочищення питної води, оснащення житлового фонду будинковими засобами обліку та споживання води тощо;

ст. 7 БКУ — місцеві бюджети є самостійними, і місцеві органи влади мають право самостійно визначати напрями використання бюджетних коштів відповідно до законодавства України.

Це є капітальні видатки, і як відомо, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 71 БКУ вони повинні проводитися за рахунок коштів бюджету розвитку.

У разі недостатності надходжень до бюджету розвитку сільська рада може прийняти рішення про передачу коштів із загального фонду сільського бюджету — відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 71 БКУ кошти, передані з іншої частини місцевого бюджету, є одним із джерел формування бюджету розвитку. Така передача відображається за ККФБ 602400 «Кошти, що передаються із загального фонду бюджету до бюджету розвитку (спеціального фонду)».

При плануванні та здійсненні видатків по перекриттю КНС слід використовувати КТКВК 100202 «Водопровiдно-каналiзацiйне господарство», КЕКВК 3210 «Капітальні трансферти підприємствам (установам, організаціям)», а для заміни лічильників — КТКВК 100208 «Видатки на впровадження засобів обліку витрат та регулювання споживання води та теплової енергії», КЕКВК 3210 «Капітальні трансферти підприємствам (установам, організаціям)».

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
каналізаційно-насосна станція, ремонт, обслуговування додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
 • Добре
 • Нормально
 • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті