(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 19
  • № 18
  • № 17
  • № 16/1
  • № 16
  • № 15
  • № 14
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
6/24
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Травень , 2015/№ 20

Діяльність дошкільних навчальних закладів та установ культури у 2016 році

Який механізм роботи дошкільних навчальних закладів та установ культури у 2016 році, коли вже не буде діяти п. 20 розд. IV Бюджетного кодексу України? Чи необхідно будівлі таких установ передавати у власність районних бюджетів?

Насамперед нагадаємо, що Законом України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин» від 28.12.2014 р. № 79-VIII, який набрав чинності 01.01.2015 р., були внесені зміні до Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI (далі — БКУ).

Згідно з цими змінами видатки на дошкільну освіту та культуру (сільські, селищні та міські палаци і будинки культури, клуби, центри дозвілля, інші клубні заклади, бібліотеки та зоопарки комунальної власності) виключено з переліку видатків, які здійснюються з бюджетів сіл, їх об’єднань, селищ, міст районного значення.

З 01.01.2015 р. такі видатки мають здійснюватись з бюджетів міст республіканського АР Крим та обласного значення, районних бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.

При цьому в п. 20 розд. VI БКУ визначено, що у 2015 році, у разі прийняття районною/міською радою рішення про передачу коштів, з бюджетів сіл, селищ, міст районного значення можуть здійснюватися видатки, визначені:

п. 1 ч. 1 ст. 88 БКУ;

п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 89 БКУ, а також п.п. «б» п. 2 ч. 1 цього пункту в частині утримання навчально-виховних комплексів «дошкільний навчальний заклад — загальноосвітній навчальний заклад», «загальноосвітній навчальний заклад — дошкільний навчальний заклад», за умови, що загальноосвітній навчальний заклад I ступеня;

п. 5 ч. 1 ст. 89 БКУ в частині утримання сільських, селищних та міських палаців і будинків культури, клубів, центрів дозвілля, інших клубних закладів та бібліотек.

Якщо дія п. 20 розд. VI БКУ не буде продовжена на 2016 рік, то дитячі дошкільні заклади та установи культури фінансуватимуться з районних/міських бюджетів (ст. 89 БКУ).

У зв’язку з цим такі заклади повинні бути передані у спільну комунальну власність територіальних громад району. Проте, оскільки на сьогодні проводиться робота по об’єднанню громад і відповідно до ч. 4 ст. 67 БКУ зазначені заклади фінансуватимуться з бюджету об’єднаної територіальної громади, що створилася згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, доцільним було б передавати їх в оперативне управління.

При цьому не треба буде двічі здійснювати процедуру передачі права власності (спочатку — у спільну комунальну власність, а потім — у власність об’єднаної громади).

дошкільні навчальні заклади, установи культури додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті