(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 20/1
  • № 19
  • № 18
  • № 17
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
10/24
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Травень , 2015/№ 20

Чи можна за рахунок сільського бюджету придбати основні засоби для ДНЗ

Чи можна за рахунок бюджету розвитку сільського бюджету придбавати основні засоби для дошкільного навчального закладу, якщо цей заклад у 2015 році фінансується з районного бюджету?

Так, можна, але необхідно усе належним чином оформити.

Як відомо, Законом України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин» від 28.12.2014 р. № 79-VIII, який набрав чинності 01.01.2015 р., були внесені зміні до Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI (далі — БКУ).

Згідно з цими змінами видатки на дошкільну освіту виключено з переліку видатків, які здійснюються з бюджетів сіл, їх об’єднань, селищ, міст районного значення.

З 01.01.2015 р. такі видатки мають здійснюватись з бюджетів міст республіканського АР Крим та обласного значення, районних бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.

При цьому виходячи з п. 20 розд. VI БКУ ДНЗ ще можуть фінансуватись з бюджетів сіл, селищ, міст районного значення.

Тож якщо заклад у 2015 році вже фінансується з районного бюджету, рішенням сільської ради такому бюджету передбачається міжбюджетний трансферт, наприклад субвенція на покращення матеріально-технічної бази закладу. Умови надання субвенції визначаються договором, який укладається між її надавачем та одержувачем.

Така субвенція відображається у сільському бюджеті за КТКВ 250380 «Інші субвенції».

Тобто видатки на придбання основних засобів для ДНЗ у кінцевому результаті будуть проводитися з районного бюджету.

Нагадаємо, що перелік міжбюджетних трансфертів, які можуть передбачатися у відповідних місцевих бюджетах, визначено ст. 101 БКУ.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
дошкільні навчальні заклади, основні засоби додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті