(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 43
  • № 42
  • № 41
  • № 40/1
  • № 40
  • № 39
  • № 38
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/11
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Листопад , 2015/№ 44

Маємо бажання придбати фотоапарат. А чи маємо можливість?

Чи може бюджетна установа придбати фотоапарат вартістю 6 тис. грн. за рахунок коштів спеціального фонду (субрахунок 324)? Чи не порушимо ми постанову № 332, адже Казначейство стверджує, що це відеотехніка? (Полтавська обл.)

Граничні суми витрат на придбання окремих видів товарно-матеріальних цінностей визначені постановою КМУ «Про граничні суми витрат на придбання автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування, мобільних телефонів, комп’ютерів державними органами, а також установами та організаціями, які утримуються за рахунок державного і місцевих бюджетів» від 04.04.2001 р. № 332 (далі — постанова № 332).

Цією постановою визначені, зокрема, граничні суми витрат на придбання теле- і радіоапаратури, відеотехніки для службових кабінетів.

Давайте розберемося, чи відноситься фотоапарат до відеотехніки.

Звернемось до Переліку видів виробів, які віднесено до складної побутової техніки, затвердженого наказом Міністерства машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії України від 30.09.96 р. № 306. Цей Перелік на сьогодні вже не чинний, але вважаємо, що суть відеотехніки при цьому не змінилась. Тим більше що іншого документа, в якому було б чітко прописано, є фотоапарат відеотехнікою чи ні, немає.

Як видно з цього Переліку, відеоапаратура відноситься до апаратури радіоелектронної побутової, в той час як фотоапаратура відноситься до виробів складної та точної механіки. Тобто це взагалі різні категорії техніки.

Розглянемо також визначення терміна «фотоапарат». Фотоапарат — це пристрій (прилад, механізм, конструкція) для отримання та фіксації нерухомих зображень матеріальних об’єктів за допомогою світла. Тобто виходить, що цей пристрій не відноситься до відеотехніки.

Отже, враховуючи все вищезазначене, можна зробити висновок, що фотоапарат не є відеотехнікою, відповідно, постанова № 332 не має обмежень щодо сум витрат на придбання фотоапарата.

В той же час не слід забувати і про Заходи щодо економного та раціонального використання державних коштів, передбачених для утримання органів державної влади та інших державних органів, утворених органами державної влади підприємств, установ та організацій, які використовують кошти державного бюджету, затверджені постановою КМУ від 01.03.2014 р. № 65 (далі — Заходи).

Якщо ви — установа, яка фінансується з державного бюджету, то всі передбачені цією постановою заходи на вас поширюються.

Якщо ж ви — установа, яка фінансується з місцевого бюджету, то вам необхідно звернутись до заходів, які затверджені на вашому місцевому рівні.

Зазначимо, що п. 1 Заходів передбачено припинення придбання побутової техніки. Але примітками до цих Заходів дозволено придбання побутової техніки за рахунок коштів спеціального фонду державного бюджету, отриманих на вказану мету як гранти, міжнародна технічна допомога, благодійні внески.

Звернемо увагу: відповідно до Порядку застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, затвердженого наказом Мінфіну від 26.06.2013 р. № 611, на субрахунку 324 «Спеціальні реєстраційні рахунки для обліку коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень» обліковуються надходження за іншими джерелами власних надходжень установи (благодійні внески, гранти та дарунки; кошти, що отримує установа від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших установ для виконання цільових заходів, у тому числі заходів з відчуження для суспільних потреб земельних ділянок та розміщених на них інших об’єктів нерухомого майна, що перебувають у приватній власності фізичних або юридичних осіб; кошти, що отримують вищі та професійно-технічні навчальні заклади від розміщення на депозитах тимчасово вільних коштів, отриманих за надання платних послуг, якщо таким закладам законом надано відповідне право).

Тож якщо на придбання фотоапарата ви плануєте витратити кошти, які надійшли на спеціальний рахунок установи у вигляді благодійної допомоги, грантів або дарунків, то ви маєте на це право.

придбання додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті