(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 37
  • № 36/1
  • № 36
  • № 35
  • № 34
  • № 33
  • № 32/1
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
15/15
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Жовтень , 2015/№ 38

Відпускні після звільнення: чи бути ЄСВ

Під час розрахунку середньої зарплати для оплати періоду щорічної відпустки не врахували премію, нараховану держслужбовцю-інваліду в розрахунковому періоді. Помилку виявили після звільнення працівника. Що робити з ЄСВ у цьому випадку? Чи здійснювати утримання 6,1 % і нарахування 8,41 % із суми донарахування після звільнення? Чи є сума донарахованих відпускних виплатою за невідпрацьований час?

Порядок нарахування та сплати ЄСВ визначено Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі — Закон № 2464).

Цим Законом для осіб, яким після звільнення нарахована зарплата (дохід) за відпрацьований час або згідно з рішенням суду — середня зарплата за вимушений прогул, встановлений спеціальний порядок нарахування ЄСВ (див. ч. 2 ст. 7 Закону № 2464). По таким особам ЄСВ нараховують на суму, яка визначається шляхом ділення зарплати (доходу), виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців, за які її нараховано.

Увага! Зазначений вище порядок не поширюється на виплати за невідпрацьований час, нараховані працівникам після їх звільнення. З таких виплат ЄСВ справляти не потрібно.

Для того щоб визначити, чи належить виплата, нарахована звільненому працівникові, до виплат за невідпрацьований час, слід звернутися до Інструкції зі статистики заробітної плати від 13.01.2004 р. № 5. У її п.п. 2.2.12 наведений вичерпний перелік виплат, які є виплатами за невідпрацьований час. В їх число входить оплата відпусток, а також суми грошових компенсацій у разі невикористання щорічних (основної та додаткових) відпусток і додаткових відпусток працівникам, які мають дітей, у розмірах, передбачених законодавством.

Отже, сума відпускних, нарахована колишньому працівнику після звільнення у зв’язку з виправленням раніше допущеної помилки, не включається до бази справляння ЄСВ. Адже ця виплата є виплатою за невідпрацьований час. Тож ЄСВ з неї ні в частині нарахувань, ні в частині утримань справляти не потрібно. Також не потрібно відображати «забуті» відпускні у звітності з ЄСВ.

звільнення, відпускні, ЄСВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті