Застосування програмно-цільового методу у 2017 році: обов’язок чи ні

В обраному У обране
Друк
Маркович Галина, заступник директора Департаменту місцевих бюджетів — начальник управління планування місцевих бюджетів Міністерства фінансів України, заслужений економіст України, кандидат економічних наук
Бюджетна бухгалтерія Серпень, 2016/№ 29
Чи обов’язково застосовувати програмно-цільовий метод при виконанні місцевих бюджетів у 2017 році?

Так, обов’язково.

Це є норма Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI (далі — БКУ).

Зокрема, п. 18 Прикінцевих та перехідних положень БКУ передбачено, що місцеві бюджети, які мають взаємовідносини з державним бюджетом (це обласні, міські, міст обласного значення, районні бюджети та бюджети об’єднаних територіальних громад), починаючи із складання проектів місцевих бюджетів на 2017 рік, застосовують програмно-цільовий метод у бюджетному процесі.

Оскільки бюджетний процес починається із розроблення бюджетних запитів, то головні розпорядники бюджетних коштів цих бюджетів повинні складати бюджетні запити на 2017 рік вже у програмно-цільовому форматі.

Слід зазначити, що на сьогодні прийнято усі нормативно-правові акти (більше двадцяти), які дозволяють застосовувати програмно-цільовий метод бюджетування на місцевому рівні. Їх повний перелік розміщений на офіційному сайті Мінфіну у рубриці «Місцеві бюджети» (http://www.minfin.gov.ua).

Зазначимо, що основними з них є:

1) накази Мінфіну (із змінами), якими затверджено:

— Типову відомчу класифікацію видатків та кредитування місцевих бюджетів (наказ від 14.02.2011 р. № 96);

— Примірний перелік результативних показників бюджетних програм для місцевих бюджетів за видатками, що можуть здійснюватися з усіх місцевих бюджетів (наказ від 27.07.2011 р. № 945);

— Структуру кодування програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів і Типову програмну класифікацію видатків та кредитування місцевих бюджетів/Тимчасову класифікацію видатків та кредитування для бюджетів місцевого самоврядування, які не застосовують програмно-цільового методу (наказ від 02.12.2014 р. № 1195);

— Типові форми бюджетних запитів для формування місцевих бюджетів (наказ від 17.07.2015 р. № 648);

2) спільні накази Мінфіну та галузевих міністерств, якими затверджено типові переліки бюджетних програм та результативних показників їх виконання для місцевих бюджетів у відповідних галузях:

— охорони здоров’я (наказ від 26.05.2010 р. № 283/437);

— освіти (наказ від 01.06.2010 р. № 298/519);

— соціального захисту та соціального забезпечення (наказ від 27.09.2010 р. № 1097/290);

— культури (наказ від 01.10.2010 р. № 1150/41);

— фізичної культури і спорту (наказ від 19.11.2012 р. № 1202/1291).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити