(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 28/1
  • № 28
  • № 27
  • № 26
  • № 25
  • № 24/1
  • № 24
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
10/16
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Серпень , 2016/№ 29

Виплата матдопомоги працівникам КП за рахунок бюджетних коштів

У плані використання бюджетних коштів нашого комунального підприємства, яке є одержувачем бюджетних коштів, не передбачено витрат на виплату матеріальної допомоги своїм працівникам, але в нас виникла економія бюджетних коштів через набір працівників не з початку року та наявність однієї вакантної посади. Чи можемо ми виплачувати матеріальну допомогу своїм працівникам за рахунок економії бюджетних коштів, не порушуючи бюджетне законодавство?

З місцевого бюджету можуть виділятися кошти комунальному підприємству на поповнення статутного капіталу комунального підприємства, надання фінансової допомоги, реалізацію програм, затверджених відповідною місцевою радою.

Відповідно до ч. 1 ст. 22 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI (далі — БКУ) для здійснення програм заходів, які реалізуються за рахунок коштів бюджету, бюджетні асигнування надаються розпорядникам бюджетних коштів. Розпорядником бюджетних коштів може бути бюджетна установа ( п. 47 ч. 1 ст. 2 БКУ).

Оскільки комунальне підприємство не є бюджетною установою, то кошти з бюджету воно може отримувати лише як одержувач бюджетних коштів у мережі головного розпорядника у рамках виконання певної програми, затвердженої відповідною місцевою радою.

Згідно з п. 38 ч. 1 ст. 2 БКУ одержувач бюджетних коштів — це суб’єкт господарювання, громадська чи інша організація, яка не має статусу бюджетної установи, уповноважена розпорядником бюджетних коштів на здійснення заходів, передбачених бюджетною програмою, та отримує на їх виконання кошти бюджету.

Одержувач бюджетних коштів відкриває рахунок в органах Казначейства і забезпечує використання коштів на підставі плану використання бюджетних коштів ( ч. 6 ст. 22 БКУ).

Розділом 10 Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів, затвердженого наказом Мінфіну від 23.08.2012 р. № 938, передбачено, що органи Казначейства здійснюють розрахунково-касове обслуговування рахунків одержувачів бюджетних коштів, відкритих в органах Казначейства, відповідно до планів використання бюджетних коштів та помісячних планів використання бюджетних коштів (п. 10.1 цього Порядку).

Отже, одержувач бюджетних коштів повинен використовувати такі коши згідно із планом використання бюджетних коштів.

Також слід зазначити, що бюджетні кошти не можуть використовуватися на виплату заробітної плати чи інших стимулюючих виплат працівникам комунального підприємства, оскільки за рахунок коштів бюджету утримуються виключно бюджетні установи. Такі виплати повинні здійснюватися за рахунок надходжень від господарської діяльності підприємства. Фінансова допомога надається підприємству для здійснення заходів, які сприятимуть активізації роботи підприємства та покращення його фінансового стану, а не на оплату його поточних видатків (до яких відносяться і видатки на оплату праці працівників).

комунальне підприємство, матеріальна допомога додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті