Передача коштів від ОМС до МДА

В обраному У обране
Друк
Маркович Галина, експерт з фінансових питань, Проектний офіс секторальної децентралізації, заслужений економіст України, кандидат економічних наук
Бюджетна бухгалтерія Грудень, 2016/№ 48
Нещодавно Кабміном було прийнято постанову «Про видатки на оплату праці працівників місцевих державних адміністрацій» від 09.11.2016 р. № 787, у зв’язку з чим у нас виникла низка запитань. Яку підставу повинен мати орган місцевого самоврядування для прийняття рішення про переда чу коштів? Як цю суму розрахувати? Чи потрібно робити запит до держадміністрації щодо необхідної суми? Чи потрібно приймати окрему програму з цього приводу? Чи не стане в цьому випадку порушенням те, що кошти буде передано з місцевого бюджету до державного?

Насамперед зазначимо: жодних запитів до місцевої державної адміністрації робити не треба. Навпаки, це держадміністрація повинна звернутися до місцевої ради та надати обґрунтування і розрахунки стосовно виділення додаткових коштів з місцевого бюджету.

При цьому місцева державна адміністрація повинна надати детальний розрахунок із зазначенням, на які саме виплати (посадовий оклад, обов’язкові виплати, премії тощо) будуть спрямовані додаткові кошти.

Обсяг виділених коштів не повинен бути більшим ніж 50 % (у 2017 році) або 100 % (у 2016 році) обсягу видатків, передбачених на оплату праці у затвердженому кошторисі на утримання держадміністрації.

Місцева рада має затвердити відповідну програму, у якій зазначити, на здійснення яких повноважень виділяються кошти.

У разі прийняття місцевою радою відповідної місцевої програми та рішення щодо виділення коштів місцевій державній адміністрації на зазначену мету такі видатки передбачаються за КТКВК 250344 «Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів» та КЕКВ 2620 «Поточні трансферти органам державного управління інших рівнів».

У державному бюджеті такі кошти відображаються у кошторисі місцевої державної адміністрації як надходження до спеціального фонду за кодом класифікації доходів бюджету 41032400 «Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів».

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити