(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 20/1
  • № 20
  • № 19
  • № 17-18
  • № 16/1
  • № 16
  • № 15
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/15
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Червень , 2016/№ 21

Розподіл вільних залишків бюджетних коштів

1. Чи можуть залишки коштів освітньої та медичної субвенцій, що утворилися на початок 2016 року, бути спрямовані бюджетам ОТГ?
2. Чи може ОТГ претендувати на частину вільного залишку бюджетних коштів районного бюджету, якщо окремі заклади, що фінансувалися з районного бюджету, у 2016 році фінансуються з бюджету ОТГ?

1. Відповідно до ч. 4 ст. 1032 та ч. 4 ст. 1034 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI (далі — БКУ) залишки коштів за освітньою та медичною субвенціями на кінець бюджетного періоду зберігаються на рахунках відповідних місцевих бюджетів і використовуються у наступному бюджетному періоді з урахуванням цільового призначення субвенції та на оновлення матеріально-технічної бази навчальних закладів і закладів охорони здоров’я відповідно.

Згідно з п. 8 Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, затвердженого постановою КМУ від 14.01.2016 р. № 6, та п. 9 Порядку та умов надання медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, затвердженого постановою КМУ від 23.01.2016 р. № 11, розподіл залишків субвенцій на кінець бюджетного періоду здійснюється відповідними місцевими радами.

Отже, розподіл залишків субвенцій здійснюється районною/міською міста обласного значення радою і частина субвенції може бути спрямована бюджету ОТГ. При цьому слід враховувати стан використання коштів субвенції як у цілому (бюджетні призначення, профінансовано, касові видатки, кредиторська заборгованість тощо), так і в розрізі закладів, у тому числі тих, що з 2016 року фінансуються з бюджету ОТГ.

Слід зазначити, що наказом Мінфіну від 05.05.2016 р. № 469 внесено зміни до бюджетної класифікації та передбачено нові коди класифікації доходів бюджету і тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів, за якими відображається передача коштів місцевим бюджетам у разі розподілу залишків по зазначених субвенціях.

2. Частиною 4 ст. 14 БКУ визначено, що вільний залишок бюджетних коштів районного бюджету (далі — залишок коштів) використовується на здійснення витрат бюджету згідно із змінами до рішення про місцевий бюджет, які ухвалюються відповідною місцевою радою ( ч. 7 ст. 78 БКУ).

Відповідно до ст. 7 БКУ місцеві бюджети є самостійними, що забезпечується закріпленням за ними відповідних джерел доходів, правом самостійно визначати напрями використання коштів відповідно до законодавства України та незалежно одне від одного розглядати і затверджувати відповідні бюджети.

Таким чином, питання визначення напрямків використання залишку коштів районного бюджету належить до виключної компетенції районної ради.

За рішенням районної ради залишок коштів може бути спрямований іншому місцевому бюджету, в тому числі бюджету ОТГ.

Такі кошти можуть бути джерелом фінансування кредиторської заборгованості, яка рахується за бюджетними закладами, що передані на фінансування з бюджету ОТГ.

бюджетні кошти, вільні залишки додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті