Надбавка за особливі умови роботи бібліотекарю позашкільного навчального закладу

В обраному У обране
Друк
Меренкова Світлана, головний бухгалтер — завідувач сектору бухгалтерського обліку та фінансового забезпечення Головного управління Держпраці у Харківській області
Бюджетна бухгалтерія Червень, 2016/№ 23
У школі мистецтв є бібліотека, в якій працює бібліотекар на 0,5 ставки. Чи можна такому бібліотекарю призначити надбавку 50 % за особливі умови роботи?

Постановою КМУ «Про підвищення заробітної плати працівникам бібліотек» від 30.09.2009 р. № 1073 (далі — постанова № 1073) передбачене встановлення працівникам державних і комунальних бібліотек, які провадять культурну, освітню, інформаційну, науково-дослідну, методичну діяльність та займають посади, включені до переліку посад згідно з додатком до Порядку виплати доплати за вислугу років працівникам державних і комунальних бібліотек, затвердженого постановою КМУ від 22.01.2005 р. № 84 (далі — Порядок № 84) надбавку за особливі умови роботи у граничному розмірі 50 % посадового окладу.

Конкретний розмір надбавки встановлюється керівником установи, закладу, організації у межах фонду оплати праці.

Увага! Після внесення змін до постанови № 1073 з 11.04.2014 р. зазначена надбавка не виплачується суворо у фіксованому розмірі 50 %, а встановлюється наказом керівника у межах фонду оплати праці. Вона може бути встановлена в максимальному розмірі (50 %), але її відсоток може бути й меншим, наприклад 10, 25 чи 40 %.

Що ж стосується правомірності встановлення зазначеної надбавки бібліотекарям, які працюють в позашкільних навчальних закладах, зазначимо таке.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» від 27.01.95 р. № 32/95-ВР бібліотеки навчальних закладів за призначенням належать до спеціальних бібліотек.

Згідно з п. 1 Порядку № 84 доплата за вислугу років установлюється працівникам державних і комунальних бібліотек (публічних, спеціальних та спеціалізованих).

Таким чином, бібліотекарям позашкільних навчальних закладів також установлюється надбавка за особливі умови роботи у граничному розмірі 50 % посадового окладу. При цьому постановою № 1073 не визначено обмеження щодо виплати такої надбавки бібліотекарям, які працюють на неповну ставку.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити